Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Hatchback 5d

Jarek, 9 lat temu
Silnik 1.4 MPI 100KM 74kW
Rok produkcji 2013
Hyundai i30 II Hatchback 5d 1.4 MPI 100KM 74kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Kupowałem auto do pracy, miało być oszczędne, podane spalanie jest spalaniem GAZU, dopala na stałe banzynę ponad 1 litr na 100 km, auto na gazie jeździ jak na benzynie, nie zauważyłem różnicy,mobecnie na butli w kole 36,5 litra gazu zatankowanego robię średnio zawsze ok 500 km. silnik nie ma dużej mocy i nie polecam dla ciężkiej nogi, choć start ma dobry, reakcje na dodanie gazu zaskakująco dobrą, po mieście zaskakująco dobrze, w trasie przy wyprzedzaniu trzeba redukować, ale brałem to pod uwagę i mam drugie auto na dalsze wyjazdy z mocniejszym silnikiem. Auto godne polecenia dla osoby chcącej cicho, wygodnie i tanio jeździć.
Naprawdę POLECAM, moje auto w wersji COMFORT silnik 1.4 100 KM z fabryczną instalacją LPG firmy BRC
Bardzo dobrze wyciszony, słychać go przy odpaleniu na zimno i dopiero przy wysokich obrotach
Bardzo dobrze, lekko wchodzą, bez oporów
tu bardzo wysoka ocena, auto świetnie prowadzi się na nierównej drodze, naprawdę bardzo dobrze tłumi nierówności i nie wygina go na zakrętach. Jedyną wadą jest słabe wyciszenie z kół, zdecydowanie mozna byłoby to poprawić, gdyż trzeba kupować opony o bardzo niskim indeksie hałasu i wiem co piszę.
Przód bardzo dobra, tył jest utrudniony przez małą tylną szybę, ale w najnowszych modelach o trochę sportowej stylistyce w konkurencji jest ten sam mankament
Ergonomia na najwyższym poziomie
Skuteczność ogrzewania i klimatyzacji górna półka, wspomagane poprzez automatycznie załączającą się klimatyzację jak zaczynają parować szyby, nie trzeba tego kontrolować ma czujnik który nad tym czuwa - rewelacja
Miejsce w środku tak jak piszą inni, przyznam że można się uczyć, wykorzystane bardzo dobrze, wygodne fotele, dobrze trzymają na boki i siedząc z przodu nie czujemy się ściśnięci, naprawdę w środku bardzo dobrze wykorzystane miesjce, auto na tą klasę jest naprawdę szerokie co widać i z zewnątrz i w wewnątrz.
Wyciszenie auta od silnika bardzo dobre jak na tą klasę, mankamentem jest wyciszenie z kół i to Hyundai mógłby poprawić.
Serwis na akceptowalnym poziomie, nawet stwierdzę że serwis jeden z tańszych w porównaniu do konkurencji, w tym nawet w KIA czyli ten sam Koncern
Jakość- cena jak na nowe auto- stwierdzę, że Koreańczykom ten model się udał, od poprzeniego modelu I generacji lepsza blach, lepsze materiały wewnątrz, lepsze wyciszenie wewnątrz, nie wspomnę o wyglądzie
Na przejechane ponad 17 tys kilometrów miałem jedną usterkę brak klaksonu, szczerze to nie wiem czy działał od nowości, po prostu nigdy go nie używałem. Usterka zgłoszona, klakson wymieniony na poczekaniu, żadnych innych usterek
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 100KM 74kW [l/100km]