Ocena kierowcy - Hyundai i40 Sedan

Rysiek , 11 lat temu
Silnik 1.7 CRDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2012
Hyundai i40 Sedan 1.7 CRDi 136KM 100kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Mam najbogatszą wersje wyposażenia. Wielu znajomych kręciło nosem ... Hyundai ? ... Ale jak weszli do środka, jak się trochę przejechali to zmieniali zdanie nt. Hyundaia. 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów i prawie bez istotnych wyłączeń ( przejeżdżam ok.250 tys.km w 5 lat)to dla mnie samochód marzenie. Jak za 4 lata hyundai będzie miał w swej ofercie coś podobnego to biorę w ciemno.
Silnik doskonały do normalnej codziennej jazy. Czasem przydałoby się jeszcze z 30KM ale ... jak się nie ma co się lubi ....
To mój kolejny automat. Jestem bardzo pozytywnie nim zaskoczony. Łagodnie i dość sprawnie przełącza biegi. Miałem pewne obawy bo to nie \"dwusprzęgłówka\" ale po tym co jest widać że były one bezpodstawne.
Pracuje cicho. Jest dość sprężysty ale daje też poczucie komfortu.
Hmm ... z widocznością z wnętrza jest co najwyżej przeciętna. Do tyłu sytuację ratuje kamera cofania ale do przodu i na boki grube słupki boczne robią swoje. Tragedii nie ma ale mogło być lepiej.
Wszystko pod ręką. Jedynie na co mogę ponarzekać to za nisko osadzony podłokietnik kierowcy ... nie można oprzeć łokcia i trzymać choćby w dole koło kierownicy
Dobra robota koreańczyków. Bardzo przydatna rzecz : ogrzewana kierownica (świetnie się sprawdza w zimowe poranki przy ruszaniu zimnym samochodem). W skrajnie niesprzyjających warunkach (mróz, podający marznący deszcz)usuwanie oblodzenia z przedniej szyby działało tak sobie ( to jedyny minus jaki zauważyłem do tej pory)
Bez zastrzeżeń
Silnik pracuje \"prawie\" jak benzyna. Cichy, jedynie przy mocnym przyspieszaniu trochę głośniej mruczy . Faktem jest , że na wolnych obrotach (jałowy bieg) nieco wibruje ale i tak jest niezwykle cichy w stosunku do moich poprzednich diesli
Tu szok. Dane fabryczne nie kłamią. Przy normalnej jeździe ( spokojnej płynnej ) trudno przekroczyć 6 l /100km. Musze jednak uczciwie dodać , że sporo jeżdżę po autostradach i drogach szybkiego ruchu wiec moje dane mogą trochę nie być w pełni obiektywne
Trochę drogo ... ale jak mi zaproponowali u dielera prawie 27tys. upustu to było \"po herbacie\"
Mam jakieś problemy z ksenonami ... czasem pokazuje się awaria systemu ... czasem nie. Na razie jeszcze nie byłem z tym w serwisie ale chyba będę chyba musiał ... Reszta OK.
Puki co spokój.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 136KM 100kW [l/100km]