Hyundai ix20 - Oceń swoje auto

lista silników Hyundai ix20

Oceny Hyundai ix20

4% lepiej niż w segmencie Mikrovany (3,98)

dodano 19.06.2012 08:44:32 przez

Pisząc tę opinię przejechałem nim prawie 22000km. Generalnie samochód przemyślany, wygodny i bardzo dobrze wyposażony od wersji Comfort w górę. Moja ocena dotyczy właśnie tej wersji, dodatkowo na moje życzenie wyposażonej fabrycznie w podgrzewane fotele z przodu, dodatkowe ogrzewanie antyoblodzeniowe wycieraczek z przodu, doświetlanie zakrętów, automatyczny hak z platformą rowerową i tempomat. Samochód nie jest wolny od wad (a który jest wolny?), ale widać, że producent bardzo szybko się uczy i wyciąga wnioski z tego co robią inni, ba nawet zaczyna pokazywać innym którędy droga. Niejeden, który nie bacząc na motoryzacyjne mity przyjrzy się temu autu z bliska, zapragnie je mieć choćby jako drugie w rodzinie. Jest ponadprzeciętnie pojemne i zwinne, szczególnie w ruchu miejskim. Zwraca uwagę ciekawym, lekkim w formie i dynamicznym wyglądem wyróżniającym się w tłumie popularnych modeli, których wnętrza pozostają nudne, niekiedy subiektywnie wręcz toporne i prawie niezmienne od lat (patrz VW). Dlatego wybrałem świeżość ix20 niż „odgrzewanego kotleta” innej marki. Nawet od bliźniaczej Vengi różni się zarówno zewnętrznie (zdecydowanie więcej „chromu”) jak i wewnętrznie. Moim zdaniem nie opatrzy się po roku, dwóch czy trzech. Przy tym zaufanie do marki rośnie zauważalnie z roku na rok. Po kilku latach może okazać się, że tak jak i na całym świecie tak i u nas marka Hyundai będzie lepiej postrzegana niż niejedna konkurencja, co pewnie przełoży się na sensowną odsprzedaż. Uwaga tylko na dosyć delikatną powłokę lakierniczą i podatny na zarysowania (miękki) ekologiczny lakier powierzchniowy. No, ale to już powszechny trend przy produkcji aut na całym świecie. Warunki gwarancyjne na ix20 są pomimo pewnych wykluczeń i tak lepsze niż u porównywalnej konkurencji, trwałość aut producenta na co najmniej dobrym i stale polepszającym się poziomie jak pokazuje rynek (choć to jak zawsze zweryfikuje ostatecznie czas). Uważam, że to doskonała propozycja dla Pana/Pani w wieku >35 lat i ich rodziny, ciągle młodych duchem a wiekiem już nieco mniej :), którzy większość jazd wykonują z dziećmi i nie muszą czy wręcz już nie chcą uczestniczyć w szaleńczym wyścigu po polskich drogach, a na kwestię auta patrzą w sposób bardziej złożony i przemyślany. No i na koniec cena: ta wyjściowa i tak nie jest specjalnie wygórowana, a dodatkowe dobre i cierpliwe negocjacje z dealerem czynią ją wręcz atrakcyjną w stosunku do tego co otrzymujemy w zamian, a czego żądają inni producenci za podobne wymiarami, wyposażeniem i przeznaczeniem auta. Do chwili napisania opinii nie było żadnych usterek, którym winien byłby producent auta. Jedynie mocowanie tablicy z tyłu mogłoby być lepsze, aby się nie telepała, ale to już uwaga do dealera.

dodano 15.01.2012 16:05:34 przez

Bardzo udane auto, jak to minivan wsiada i wysiada sie bardzo dobrze bez schylania się, lusterka są tak olbrzymie że można zobaczyć tyknie światła które nachodzą na błotniki. Automat jest wart, ale wielu Polskich kierowców nie umi się przekonać do automatu. Automat jest tańszy w eksploatacji niż z manualną skrzynią biegów, bo się nić w niej nie wymienia.Dla wszystkich co chcą kupić jakikolwiek nowe auto proszę iść za radą Auto Świat. Auta sie szuka w całej Polsce u wszystkich dilerów. Każdy diler ma iną cenę inne dodatki. Ja wysłałem zapytanie do wszystkich dilerów w Polsce. Różnica na jednym samochodzie była 12 tys.zł Gdzie faktyczny upust do Hyundaia jest 3 tys.zł na ix20 w grudniu 2011. Bardzo dziwi mnie postawa Hyundaia ponieważ daje opony zimowe gratis ale okazuje się potem że opony są najtańszego sortu Nankang,Debica, Barum .Ja dostałem Nankang. Taka marka jak Hyundai powinna dawać leprze opony zimowe ale z drugiej strony w Kia nic nie daje Importer gratis. . Oto mój email: lukasz.zst@buziaczek.pl dla kontaktu. Zapraszam na forum o gólno Polskie http://hyundaiforum.pl i http://www.mojavenga.pl . Na stronie klubu są fotki mojego samochodu i raportu z dania codziennego. I jak tanio kupić auto

dodano 24.12.2011 22:02:38 przez

Dostałem to auto od dilera na na testy. Ponieważ moje auto Hyundai ix20 1.6 automat Comfort się spóźnia już 7 dni a podobno się przeciągnie do 2 tygodni. Sam diler wyszedł z propozycją auta zastępczego. Bardzo mnie to ucieszyło. Dla wszystkich co chcą kupić jakikolwiek nowe auto proszę iść za radą Auto Świat. Auta sie szuka w całej Polsce. Podobno nie ceny samochodów np Hyundaia są takie same w całej Polsce . Mowie stanowczo nieeeee. Ja wysłałem zapytanie do wszystkich dilerów w Polsce. Różnica na jednym samochodzie była 12 tys.zł Gdzie faktyczny upust do Hyundaia jest 3 tys.zł na ix20. Bardzo dziwi mnie postawa Hyundaia ponieważ daje opony zimowe gratis ale okazuje sie potem że opony są najtańszego sortu Dębia , Barum .Taka marka jak Hyundai powinna dawać leprze opony zimowe ale z drugiej strny w Kia nic nie daje Importer gratis. Odbiorę swe auto ix20 to sie podzielę swą opinią. oto mój email: lukasz.zst@buziaczek.pl dla kontaktu

dodano 01.09.2011 11:20:42 przez

Auto zdecydowanie na tak. Nie jest może super silne nie popłyniemy nim dynamicznie na trójce pod strome szczyty, czy ultra oszczędne nie da nam spalania na poziomie 3-4 litrów, ale pozostałe parametry są co najmniej dobre nawet dla wymagającego kierowcy. Auto jest wspaniale zaprojektowane i wykonane. Jak dla mnie bije tandetne projekty dla "ludu" ze stajni Opla czy Forda. 52 000 za silnik Diesla i wyposażenie classic plus uznaję za cenę dobrą. Trudno szukań równie udanego auta w tym przedziale cenowym. Wykończenia blacha przynajmniej w dotyku wydaja się bardzo solidne. Silnik niezwykle komfortowy w mieście gdzie głównie się jeździ. Drobniutkie uwagi, słupki boczne, ale taka moda. Musisz nauczyć się obserwować drogę, nisko z przodu uwaga na wysokie krawężniki. Myślę że Hyundai z powodzeniem jest lepszą alternatywą dla np. Fiata, Opla, Forda czy Chevroleta, i oczywiście od siostrzanej KIA.

dodano 07.11.2012 19:40:51 przez

Kolega ph71 opisał na tyle rzeczowo i bogato że trudno jest mi dodać coś nowego, istotnie wnoszącego do pełniejszej oceny „hultaja” za to podniosę ocenę ogólną. Decyzja o kupnie zapadła po trzech latach użytkowania z zadowoleniem Space Star-a, który postawił wysoko poprzeczkę dla następcy. Hyundai ix20 jest w pełni świadomym wyborem z pośród wielu aut, a ostateczną konfrontację wygrał z Mitsubishi ASX z silnikiem 1.6 Szukaliśmy tylko z pośród wyższych aut ze względu na naszym zadaniem zdecydowanie wygodniejszą pozycję do wsiadania i wysiadania. Jazda na dłuższych dystansach też jest mniej męcząca a światła nadjeżdżających z przeciwnej strony zdecydowanie mniej dokuczają. Mając niedosyt po poznaniu tańszych aut i rozczarowanie z droższych oceniam bardzo wysoko to auto choć idealne też nie jest .

dodano 10.12.2013 11:28:44 przez

Samochód kupiony jako drugi samochód - używany 2-latek z przebiegiem 20 000 km. Uwagę zwraca ładna/nowoczesna sylwetka - w szczególności w porównaniu z użytkowaną wcześniej Fabią. Wersja Comfort pozytywnie zaskakuje również w środku. Ocenę piszę po przejechaniu 1 tys. km - głównie w mieście. Czasem będę porównywał go do poprzednio użytkowanej Fabii - 1.4 75km, a czasami do użytkowanego równolegle Forda C-MAX II z2011 roku - z podobnym wolnossącym silnikiem 1.6 125KM.

dodano 01.08.2012 18:32:06 przez

Powinno byc dobrze , ale swewis i czas oczekiwania na części to tragedia, dlatego tylko przeciętnie. Generalnie samochodzik jest fajny. Dużo miejsca, dobrze wyposażony i przyzwoita cena, ale samochód służy do jeżdzenia a nie do oczekiwania miesiącami na naprawe dlatego następny to będzie jakieś Suzuki gdzie przez 10 lat nie miałem problemów z awariami i serwisem.

dodano 17.05.2012 11:23:05 przez

Zbyt duże spalanie szczególnie w miescie ok.9,2 na trasie przy wolnej jezdzie 7,0-7,3. poza tym bardzo wygodne ,wyciszone,nowoczesne. Niepotrzebnie oszczedzano na braku pełnej regulacji fotela pasazera.Trzeba sie nauczyć nim jeżdzić bo gaz delikatny że strach przycisnąć. Za dużo biegów, są zbyt "krótkie".Ale ogólnie dosyć fajne autko jak za tą cenę.

dodano 01.02.2011 10:05:52 przez

Kupiłem po wspólnej decyzji wraz z moją żoną. Auto jest ładne chociaż jego jakość jest legendarna jak w Kia. Silnik - nie warto brać wersji 77 KM (za słaba) najlepsza 90 KM. Marne przyspieszenie i dynamika wyprzedzania. Spalanie w mieści do 7 litrów a w trasie min 5. Zawieszenie dyskusyjne. Żałuję, że nie wybrałem silnika 1.6 benzynowego...

dodano 12.03.2014 19:09:41 przez

Całokształt oceniam na 4 ma bardzo pojemne wnętrze, spory bagażnik, ciekawie rozwiązanie z podwójna podłogą w bagażniku. Brakuje mi trochę paru elementów we wnętrzu ale o tym potem. Ma też małą wadę jak dla mnie w samochodzie który przejechał 50000 km nie powinna skrzypieć tapicerka ani fotel kierowcy.

Hyundai ix20 30

Społeczność Hyundai ix20