Ocena kierowcy - Hyundai ix20 Mikrovan

irek , 11 lat temu
Silnik 1.6 CVVT 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Hyundai ix20 Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestronność wnętrza w stosunku do gabarytów zewnętrznych i wyciszenie w porównaniu z konkurencją . Chociaż trudno mówić o zaskoczeniu (tego szukaliśmy), ze względu na wnikliwe rozważania wszelkich za i przeciw testując kilka innych aut. Teraz po dwóch latach wybór byłby ten sam. Edytowałem 4-07-2013
Kolega ph71 opisał na tyle rzeczowo i bogato że trudno jest mi dodać coś nowego, istotnie wnoszącego do pełniejszej oceny „hultaja” za to podniosę ocenę ogólną. Decyzja o kupnie zapadła po trzech latach użytkowania z zadowoleniem Space Star-a, który postawił wysoko poprzeczkę dla następcy. Hyundai ix20 jest w pełni świadomym wyborem z pośród wielu aut, a ostateczną konfrontację wygrał z Mitsubishi ASX z silnikiem 1.6 Szukaliśmy tylko z pośród wyższych aut ze względu na naszym zadaniem zdecydowanie wygodniejszą pozycję do wsiadania i wysiadania. Jazda na dłuższych dystansach też jest mniej męcząca a światła nadjeżdżających z przeciwnej strony zdecydowanie mniej dokuczają. Mając niedosyt po poznaniu tańszych aut i rozczarowanie z droższych oceniam bardzo wysoko to auto choć idealne też nie jest .
Jeżeli nie oczekujemy sportowych osiągów to do takiego auta jest dobrze. Na elastyczność też nie narzekam.
W moim mniemaniu ta skrzynia biegów pracuje tak płynnie i z właściwym oporem tak lekko że można przełączać biegi trzymając lewarek dwoma palcami. Przełożenia dobrane jak najbardziej poprawnie lecz do sprzęgła trzeba się przyzwyczaić (łapie wysoko). Brak nowoczesnego automatu, ten który jest dostępny może i ma swe zalety lecz mnie przekonał jeden z artykułów i różnica w zużyciu paliwa podana przez producenta. Szósty bieg i nie tak wielka różnica w cenie przesądził o tym że nie brałem już pod uwagę silnika 1.4
Oceniam jako w pełni poprawny. Na początku wydawało się że kierownicą kręci się zbyt lekko, lecz po blisko tygodniu i 700 kilometrach wsiadłem do „miśka” gdzie już brakowało mi tej lekkości.
Widoczność do przodu tylko C3 Picasso ma lepszą , reszta jest porównywalna.
Poprawna i bez zastrzeżeń.
Poprawnie i bez zastrzeżeń.
To jest najmocniejszy atut tego auta jeżeli porównamy gabaryty zewnętrzne z innymi modelami marek konkurencyjnych.
To jest też mocny atut tego auta. Świetnie wyciszony silnik sprawia że bardziej słyszalne stają się odgłosy spod kół czy auta stojące obok nas na skrzyżowaniu. Szumy oporu powietrza są bardzo słabe.
Koszty przeglądów do przyjęcia ( pierwszy niespełna 600zł) lecz ceny w zależności od ASO są różnie. Na spalanie ogromny wpływ ma styl jazdy i jakość paliwa (tankuję tylko Pb95), w moim wypadku w mieście około 7,6 lecz rzadko mam potrzebę przemieszczać się w godzinach szczytu. W trasie przy spokojnej jeździe (przelotowa około 100/h a średnia szybkość wyszła 84/h z 480 kilometrów) udało się osiągnąć wynik 5.55 , czyli lepszy niż podaje producent 5.7 . Natomiast prędkości autostradowe i wyższe podnoszą apetyt „hultaja” do ponad 8/100km. co w moim mniemaniu wielkim zaskoczeniem nie jest. Średnie liczone od początku z blisko 16tyś.km. to 7,05 więc krzywdy nie ma. Koła mam standardowe piętnastki.
Zawsze chciało by się wydać mniej ale jest dobrze.
Bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń.