Ocena kierowcy - Hyundai ix20 Mikrovan

Silnik 1.4 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Hyundai ix20 Mikrovan 1.4 CRDi 90KM 66kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów pracuje dość ładnie
Kupiłem po wspólnej decyzji wraz z moją żoną. Auto jest ładne chociaż jego jakość jest legendarna jak w Kia. Silnik - nie warto brać wersji 77 KM (za słaba) najlepsza 90 KM. Marne przyspieszenie i dynamika wyprzedzania. Spalanie w mieści do 7 litrów a w trasie min 5. Zawieszenie dyskusyjne. Żałuję, że nie wybrałem silnika 1.6 benzynowego...
Na miasto wystarczający, ale w trasę nie za bardzo.
Dobra 6-cio biegowa, jednak dużo jej brakuje do normalnych marek.
Całkiem dobrze się trzyma drogi i fajnie podskakuje na dziurach, ale na zakrętach trzeba uważać.
Jest bardzo dobra, ze względu na wysokość siedzenia i rozmiary auta. Łatwe w parkowaniu.
Na piątkę to nie jest, ale na dobrą ocenę jak najbardziej. Niestety jakość spada im dalej od kierownicy i panelu klimy.
Trochę długo się nagrzewa -10 spanie na Dworze. Klima pewnie bez zarzutu, bo automatyczna.
Dla dwóch osób jest spoko, ale z tyłu może być na dłuższą metę ciasno.
Kiedy jest zimny kleczocze jak wariat. Podczas jazdy wyczuwalne wibracje, niestety to diesel. Dobre seryjne radio.
No to tutaj jest trochę nie tak, jak w katalogu. W zasadzie auto pali w mieście równo 7 litrów i nie jest to wynik mojego stylu jazdy. Auto w trasie pali równo 5 litrów i nie da się zejść poniżej pięciu jadąc przepisowo 90km/h. To bajka. Na krótkim rannym odcinku 8 km pali 9 litrów (robiłem jeden taki bak tylko po Gdańsku). Po dotarciu i wymianie oleju spalanie spadło tylko o 0,5 litra.
Wersja comfort za 64 000 nie najdroższa, chyba najbardziej optymalna. Auto wydaje się i tak za drogie jak na jakość.
Bez rewelacji, czekam.
Czekam, na układ kierowniczy zaczyna pukać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 CRDi 90KM 66kW [l/100km]

6,8