Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV Facelifting

dawzo007, 8 lat temu
Silnik 1.7 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2015
Hyundai ix35 SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jast przewidywalne i wygodne.
Silnik : Zapychajacy sie filter
Inne : Kierownica skóra schodzi
Karoseria : Siłowniki klapy trzeszczą
Auto bardzo fajne i przyjemne.Kupilem auto jako nowe,posiadam bardzo fajne wyposażenie min.polskory,ogrzewana kierownica i 4 siedzenia,climatronic,system ruszania na wzniesieniu,ogrzewana przednia szyba i inne.Brak jakich kolejek wielkich usterek,czasami piszczą teleskopy klapy trzeba nasmarować i kierownica bardzo sie brudzi (skóra).
Silnik fajny i ekonomiczny tylko 6,6 l diesel w mieście.Trzeba tylko do ropy dolewać środka żeby nie wytwarzała sie parafina w zimowe dni bo filtr potrafi sie przytknąć i silnik gaśnie ( dw razy w tym raz na autostradzie) trzeba bardzo tego pilnować.116 KM w mieście super na trasie przydało by sie troszkę więcej ale nie ma co narzekać.
Jest ok czasami wsteczny nie chce wskoczyć.
Jest przyjemny i przewidywalny ja mam 17 koła i balonowe opony ale jest ok.
Wystarczający ja jadę tym samochodem chętne na długiej trasie wygodnie dzięki regulacji na plecy polecam.
Wszystko na swoim miejscu miejsce na butelkę wody w każdych drzwiach i schowek na okulary,chłodzony schowek pasażera,dwa wejścia 12 V ,duży podłokietnik mi pasuje wszystko.
Szyba odszrania sie bardzo szybko a nawiew na najwyższym poziomie wieje jak szalony.Klima chłodzi sprawnie i szybko.
Miejsca wystarczajaco dla kierowcy i pasażera szeroki zakres regulacji foteli.
Jest to diesel wiec słychać go ale jest dobrze.
Mieszkam w Niemczech wiec serwis pomroki koszt 299? jest ok z olejem i innymi rzeczami przewidzianymi przez producenta.Za Skodę fabie 1.4 benzynę zapłaciłem 279? wiec nie jest drogo.
Ja kupiłem swój samochód jako tzw.Tageszullasung czyli był zarejestrowany w marcu 2015 w Danii i przewieziony da Niemiec.Ja kupiłem go w lipcu za cenę 21000? czyli ok.8000 ? taniej niż katalog.Wiec dla mnie cena do jakości jest super.
Narazie problem z filtre paliwa (zatkany przez parafinę w dieslu), amortyzatory klapy trzeszczą strasznie to denerwuje i kierownica nie wiem czy jest brudna czy skóra już schodzi z niej po 26000 km.poza tym Bluetooth nie zawsze łapie telefon.
Na szczęście nic poważnego niebyło i mam nadziej ze niebędzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

6,6