Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV

Pafcio, 13 lat temu
Silnik Theta 2.0 MPI 163KM 120kW
Rok produkcji 2010
Hyundai ix35 SUV Theta 2.0 MPI 163KM 120kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda w środku auta.
Jestem zadowolony.
Przy niższych obrotach się nawet zbiera, później raczej słabo. Ale nie kupowałem sobie wyścigówki więc jestem zadowolony.
Nie wiem może to mój tylko egzemplarz ale jedyna rzecz która mi nie odpowiada w tym aucie to praca skrzyni biegów. Bieg pierwszy i drugi wchodzą jakby z oporami są nieprecyzyjne.Pozostałe biegi bez problemu. A najbardziej brakuje 6 biegu.
Amortyzuje dobrze. Nie hałasuje. Czasami słychać jakiś głośniejszy huk ale to w trakcie przejazdu przez zbyt duże miejskie \"muldy\" ;-). Zadziwiająco dobra zwrotność tego auta jak na jego rozmiary.Napęd 4x4 doskonale sprawdził się w zimie.
Widoczność bardzo dobra jeżeli chodzi o przód auta. Boczne lusterka w miarę duże co powoduje ze boki auta widać bardzo dobrze. W aucie siedzi się wyżej niż w normalnej osobówce więc zasięg wzroku większy ;-). Jedynym problemem na początku jest cofanie. Auto posiada małą tylną szybę wysoko osadzoną co powoduje małą widoczność. Ale po jakimś czasie można bez problemu manewrować.
Jeżeli chodzi o mnie to bardzo dobrze. Wygodne regulowane fotele z przodu, tył bardzo obszerny i również wygodny. Zegary przejrzyste i nie skomplikowane. Schowki , półki itp w wystarczającej ilości. Regulacja kierownicy w wystarczającym zakresie jak również foteli.
Ja na ten moment nie zauważyłem żadnych problemów. wydajna klimatyzacja strefowa, ogrzewanie również. Jestem ciekaw jak będzie w lecie ;-) bo mam auto od jesieni. Łatwe ustawianie i regulowanie nawiewem plus podgrzewane fotele powodują ze czuję się dobrze w aucie bez względu na warunki zewnętrzne.
Nie należę do małych ale zarówno z przodu za kierownicą jak i z tyłu siedzi się wygodnie.
No cóż przy prędkości 180km/h jest trochę w/g mnie za głośno ale nie jest to tragedia. Pocieszające jest to ze do 110 jest bardzo przyzwoicie.
Tutaj bez zaskoczenia. Spodziewałem się ze mało to to auto nie będzie palić przy tym benzynowym silniku ;-). Bajki z folderów producenta można włożyć między bajki. Spodziewałem się ze auto przy 2l i 4x4 w trybie miejskim bedzie palić około 13l/100km i 11l/km w trasie i tyle pali ;-).
Za tą cenę w tej jakości należy się najwyższa ocena.
Jak na razie bez żadnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika Theta 2.0 MPI 163KM 120kW [l/100km]

11,9