Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Hyundai Matrix - Oceń swoje auto

lista silników Hyundai Matrix

Oceny Hyundai Matrix

4% lepiej niż w segmencie Minivany (4,15)

dodano 28.09.2013 19:59:02 przez

W mojej rodzinie są 2 takie autka. Diesel i benzyna 1.8 z gazem. Raczej jeśli nie mamy dostępu do taniej ropy polecam silnik benzynowy oczywiście trzeba założyć gaz, choćby najtańszą instalację, gdyż silnik do gazu jest idealny i praktycznie bezobsługowy, a jeździmy wtedy dużo taniej niż dieslem. Osobiście posiadam benzyniaka. Jest cichszy i mimo że prawie 300 tys wybiło prócz rozrządu, pasków i oleju nic w nim nie robiono. Jest mechanicznie nadal jak nowy. W sumie wszystko jest bardzo trwałe. Kabina, kierownica zupełnie nie wytarta. Cały środek wygląda jakby samochód miał rok a ma lat 12. To mnie zaskakuje stad piszę o tym, jednak najważniejsza jest chyba praktyczność i wygoda podróżowania. Kabina jest bardzo obszerna i przeszklona, co oczywiście ułatwia bardzo parkowanie. W nowych samochodach już tak nie jest. Wewnątrz mnóstwo schowków np. pod siedzeniami z przodu i z tyłu. Miejsca bardzo dużo i nad głową i na nogi. Nadwozie szerokie, w tej klasie najszersze. Długość jednak porównywalna do auta kompaktowego, lecz nie ma co narzekać na bagażnik gdyż półka jest wysoko, wyżej niż standardowo. Ponadto fotele tylne można przesuwać. Co do foteli mają one również regulację oparcia oraz fajny system składania. Myślę że to najlepszy samochód tego typu, w dodatku jest rzadki, przez co tani. Swoją drogą polecam minivany, bo są wygodniejsze i mają więcej miejsca w kabinie. Wsiada się wygodnie, co docenią osoby mające problemy z kręgosłupem. Siedzimy wysoko i widzimy wszystko ponad samochodami przed nami. Mimo jednak wysokiej kabiny Matrix prowadzi się bardzo dobrze. Zawieszenie jest ponadto trwałe, jakby na nasze drogi. Skrzynia ma krótkie przełożenia. Moim zdaniem do miasta ok, jednak w trasy polecam opony 195/65 R15 zamiast fabrycznych 185/60 R14. Zniweluje to trochę przełożeni skrzyni, zwiększy komfort, obniży obroty i spalanie oraz poprawi wskazania prędkościomierza, gdyż na czternastkach sporo oszukuje. Czasem fabrykę trzeba poprawić:) ale jedynie w tym przypadku. Szkoda że dziś takich samochodów nawet japończycy nie robią, ale nic na to nie poradzimy.

dodano 02.10.2013 21:10:08 przez

Matrixa trudno uznać za dzieło sztuki, chociaż projekt najlepszego stylisty na świecie trudno podważyć. Nie jest to na pewno auto, które wieje nudą i niewspółczesną linią nadwozia. Prosta, bryła karoserii nie rzuca się w oczy, ale kilka szczegółów stylistycznych dodaje jej atrakcyjności. Oko cieszy linia boczna z dużymi szybami szybami i zgrabny kształt nadwozia, a także oryginalnie zaprojektowany pas tylny z nietypowo poprowadzoną szybą boczną. Zaglądając do wnętrza poznajemy jedną z największych zalet. Aż dziw bierze, że przy tak niewielkiej długości projektantom udało się stworzyć kabinę zasługującą na miano rodzinnej. Przestrzeni jest całe mnóstwo zarówno dla pasażerów, jak i na walizki (bagażnik pozostawia w tyle nawet kompaktowe hatchbacki!). Co więcej, wnętrze okazuje się też bardzo funkcjonalne – wygospodarowano w nim wiele schowków, kanapę tylną zaopatrzono w funkcje przesuwania siedziska i regulowania kąta oparcia, a pod podłogą bagażnika i siedzeniami ulokowano dodatkowe schowki. Idealnego obrazu dopełnia niska krawędź załadunku, płaska przestrzeń powstająca po złożeniu tylnej kanapy oraz praktyczny mechanizm składania tylnych siedzeń. Przestronność i funkcjonalność to cechy, które projektanci Matrixa opanowali do perfekcji. Wnętrze charakteryzuje się wzorową czytelnością zegarów i ergonomią. Dzięki wysokiej pozycji za kierownicą, widoczność z miejsca prowadzącego jest znakomita. Wysokie nadwozie przyniosło wiele pożytku w kwestii obszerności wnętrza, ale nie wpłynęło na stabilność przy pokonywaniu zakrętów. Zawieszenia pozwala na zachowanie odpowiedniej trakcji, dzięki czemu, pomimo wysoko położonego środka ciężkości, właściwości jezdne auta są wzorowe. Co ważne, większych powodów do narzekań nie dostarcza też komfort resorowania. Rozstaw osi, który również ma wpływ na miejsce w kabinie jak i właściwości jezdne, jest bardzo duży, w stosunku do długości nadwozia. W tej klasie trudno znaleźć godną konkurencję zapewniającą to co znajdziemy w Hyundaiu.

dodano 24.09.2013 20:44:56 przez

Matrixa odkupiłem od brata, który miał go niemal od nowości i jak mówi samochód nie do zdarcia. Wymieniał jedynie olej i 1 raz klocki hamulcowe. Jeżdżę nim nadal i nie wymaga wciąż żadnych napraw. Biorąc pod uwagę ceny samochodów używanych, sądzę że to najlepsze auto w tej klasie. Na pewno lepszy od Scenica, którego miałem, i to pod każdym względem. Może nowy nie sprzedawał się dobrze jak czytam, bo był ponoć brzydki i stąd mała popularność na rynku, to jednak uważam że studio Pininfarina zaprojektowało go wyśmienicie, trafnie. Mimo upływu lat wygląda ponadczasowo, a zarazem współcześnie jak autka kilku letnie. Patrząc na samochód trudno powiedzieć ile ma lat. Co ważne, samochód ten nie psuje się, o czym świadczą również opinie na różnych forach za granicą. Ludzie wymieniają jedynie części eksploatacyjne, trwałość materiałów po prostu jest idealna. Nawet w kabinie mimo upływu lat wszytko jest jak nowe. Brak tu ponadto jeszcze elektroniki, która ingeruje wszędzie tam gdzie nie trzeba, jak współcześnie, by jak najczęściej odwiedzać serwis. Sumując, jest to chyba jeden z ostatnich niezawodnych samochodów, w dodatku bardzo wygodny i praktyczny. Nie ma w tej żadnej konkurencji.

dodano 09.02.2008 15:33:19 przez

Wpisywalem sie juz dwa razy na temat tego samochodu. Caly czas byl to ten sam egzemplarz. Przejechalem nim ponad 93 000 km i nigdy mnie nie zawiodl. Nawet w godzinie proby. Zona skasowala go tydzien temu wpadajac w poslizg i nawet wlos jej nie spadl z glowy. Bez wahania zaraz po ogledzinach rzeczoznawcy pobieglem do salonu po nowego. I co? I nic. Nikt nie chce kupowac takiego fajnego samochodu w naszym kraju. Nie ma ich w salonach. Byly dwie benzyny 1.8., ale ... spalanie to jedyna i dosc wazna wada matriksa. Szukam diesla, byc moze innej marki.

dodano 04.05.2007 21:23:27 przez

Daję ocenę dobrą ponieważ wszystko może być lepsze szczególnie w samochodach średniej klasy nie umiejszając jego walorom.Dla mnie osobiście auto fantastyczne:ekonomiczne, szybkie, pakowne, wygodne i niezawodne z zaskakująco wieloma dobrymi rozwiązaniami np.ilość schowków,funkcjonalność.To mój pierwszy Koreańczyk.Kupił bym go jesze raz,ale że mi się polepsza to będę celował w Santa Fe.Podsumowując to muszę powiedzieć że bardzo lubię tego wesołego nerwusa i jazda nim dostarcza mi wiele emocjonującej radości.

dodano 22.11.2005 22:04:43 przez

Samochód wybrałem z premedytacją, bo mi się podobał. Po raz pierwszy widziałem go u Niemców, których wszędzie pełno na europejskich szlakach. Jest inny, duży, chyba mi go nie ukradną, bo po co? Jest fajny i jestem zadowolony. A poza tym ... I tu bez wazeliny bo ankieta i tak jest anonimowa: obsługa w salonie w Szczecinie bardzo mi ułatwiła życie i przyznam, że było dużo lepiej niż w przypadku wcześniejszego samochodu, kupowanego u konkurencji (inna marka - nietrudno się domyśleć).

dodano 18.08.2006 08:45:37 przez

autko jest fajne, dużo schowków, wnętrze przestrzenne nawet dla wysokich osób, poprostu samochód rodzinny, silnik 1,5 SRDI 82KM trzy cylindrowy jak się depnie to myslisz że te parametry są za małe, przyspieszenie OK, mogło być troszkę ciszej, dobrze pomyślany, wysoko się siedzi, fajny komfort jazdy. Drogie części, samochód na polskim rynku od 2004r, problem np. jest dostać filtr oleju normalnie w sklepie. Ogólnie jestem zadowolony.

dodano 29.05.2007 12:23:07 przez

To moj drugi wpis nt tego samochodu. Jezdze nim juz od ponad 2 lat. Bylem nim wiele razy w Czechach, Krakowie, w zeszlym roku na Ukrainie. W zeszylm tygodniu zaliczylem Aachen, Maastricht i Bruksele, w wiekszosi przypadkow z trzema badz czterema pasazerami. Polecam to autko kazdemu, zwlaszcza rodzinkom z 2 dzieci. Szczerze mowiac to autko nie ma w sobie wiele finezji, ale jest nie do zdarcia.

dodano 18.01.2012 00:39:00 przez

Praktyczny,wygodny i szybki samochód o prostej budowie bez zbędnej elektroniki.W wyposażeniu wszystko co potrzebne.Climatronik,ABS,pełna elektryka,cztery poduszki,sześć głośników i mnóstwo schowków.Nie ma różnych brzęczyków,kontrolek niezapiętych pasów,czujników zmierzchu,automatycznych wycieraczek i ryglowaniu zamków itp.

dodano 23.07.2011 20:31:08 przez

Samochód mało popularny - szkoda, bo bardzo praktyczny, szczególnie jako autko rodzinne. Technicznie trudno mi jeszcze ocenić, ale zapowiada się świetnie. Poprzedni właściciel kupił taki sam model, tylko z 2010 roku. Był przez cały okres użytkowania (5 lat) bardziej niż zadowolony.

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 500 km. Silnik: 1.1 75KM, diesel.

Demonstracyjny Suzuki SX4 1,6 120KM 4WD Premium

Demonstracyjny Suzuki SX4 1,6 120KM 4WD Premium

Rocznik: 2013. Przebieg: 1 300 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Hyundai Matrix, oglądali także

Dowiedz się więcej o Hyundai Matrix

Przeczytaj o Hyundai Matrix

Matrix - to nie tylko film
Matrix - to nie tylko film Wyceny samochodów używanych, oprócz ich wartości, podają na talerzu jeszcze jedną ważną informację - jak bardzo ludzie nie chcą kupić danego modelu. Działanie jest banalnie proste - im bardziej używany wóz z danego roku w stosunku do konkurencji jest tańszy, tym bardziej ludzie omijają go szerokim łukiem w komisie. Dzięki temu młodszego niż 10 lat Hyundaia Matrixa można kupić w cenie zegarka z wyższej półki.

Hyundai Matrix 58

Społeczność Hyundai Matrix