Ocena kierowcy - Hyundai Matrix

ZWIERZAK, 11 lat temu
Silnik 1.5 CRDi 82KM 60kW
Rok produkcji 2003
Hyundai Matrix 1.5 CRDi 82KM 60kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyło mnie pozytywnie całe autko. Moje poprzednie Seat Leon II 2009 rok. Myślałem, że mnie nic lepszego nie spotka do czasu jego kradzieży. Matrixa kupiłem tylko na chwilę, żeby czymś jeździć do czasu znalezienia nowego autka i tak jesteśmy już razem od roku.Dodam, że nie mam zamiaru się z nim rozstawać.
Godny polecenia. Niezawodny, oszczędny i rodzinny samochód. Mój następny, też będzie Matrix, szkoda tylko, że nowszego modelu nie sprzedają w Polsce. Albo może ix30, większy brat
Elastyczny, dużo wybacza. To trzycylindrówka, więc nie można się czepiać jego kulturze pracy, jest po prostu specyficzna. Wbrew pozorom silnik 1.5 CRDI - 82KM jest bardzo zrywny i żwawy. Fajnie przyspiesza do około 140 km\\h. Dalej już prawie nie jedzie. Jechałem 170, ale przyspieszanie trwało wieczność.
To chyba przypadłość wszystkich Matrixów, po prostu czasami źle wchodzi wsteczny, ale wystarczy ponownie wysprzęglić skrzynie i wchodzi bez problemów. Pozostałe biegi bez zastrzeżeń.
Po takim nadwoziu można się spodziewać zawieszenia jak kluski z serem i kierowania jak Tytanikiem, a tu pozytywne zaskoczenie. Zawieszenie jest twarde,ale komfortowe, dość dobrze wybiera nierówności i co najważniejsze fajnie wchodzi w zakręty.
Bez zastrzeżeń. Dookoła szkło
Myślałem, że się nie przyzwyczaję do licznika na środku, ale nie miałem z tym problemów. Wszystkie przełączniki na miejscu i pod ręką. Bardzo wysoki bagażnik i możliwość odsunięcia tylnej dzielonej kanapy(każdą cześć z osobna), co dodatkowo zwiększa przestrzeń. Możliwość ustawienia kąta pochylenia tylnych siedzeń, pełno schowków, pod siedzeniani przednimi i tylnymi, małych i większych, uchwyty na napoje dla każdego, z tyłu stoliczki z otworami na napoje oraz uchwyty w schowku pomiędzy siedzeniami i w podłokietnikach. Kierowca ma regulację siedziska i oparcia w części lędźwiowej. Można by tak wymieniać i wymieniać. Naprawdę jest wygodne. Jedyne co mnie denerwuje to brzęczek pozostawienia kluczyków w stacyjce. Na pewno da się wyłączyć, ale jeszcze nie doszedłem do tego jak.
Klima dość dobrze chłodzi i ogrzewane też jest OK pomimo dość dużego wnętrza. Klima niestety dość mocno obciąża ten nie mocarny silniczek, więc po załączeniu się kompresora, mocno czuć, że właśnie się włączył.
No i to co najlepsze w Matrixie. Przestrzeń, a to tylko minivan. Jak już pisałem wcześniej spory bagażnik. Płaska podłoga z przodu i z tyłu bez żadnych tuneli co dodatkowo poprawia komfort użytkowania. Dużo miejsca nad głową. Jest naprawdę dość dużo przestrzeni. Osobiście wiozłem nim 300 km drewnianą huśtawkę ogrodową wysokości 2,5 i zamknąłem klapę z tyłu :-), 20 szt krawężników, przeprowadziliśmy się z rodzinką do nowego lokum a żona tylko pytała \"Ile jeszcze Ci się do tego auta zmieści?\". Naprawdę niewielkie a wielkie.
Jest OK. Głównie to sprawa silnika, w trzycylindrowym dieslu jest głośniej w bęzyniaku pewnie bardzo cicho. Ogólnie do 110-120 km/h jest OK.
Leon z silnikiem 1,9TDi palił mniej ale tylko około 0,2-0,4 litra na 100 km. Ten też paliłby ,mniej jakby nie był taki wysoki. Wszystko sprawa nadwozia Dla mnie spalanie doskonałe, bo jak na diesla 5-6 litrów na 100 to naprawdę dobry wynik.
Jakie auto kupicie za około 10 tyś, które jest bezawaryjne, bardzo przestronne, wygodne, oszczędne itp. itd. .......
Jest niezawodny, wystarczą bieżące wymiany płynów eksploatacyjnych i filtrów i działa i działa i działa..............
Jest niezawodny

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 CRDi 82KM 60kW [l/100km]