Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe I

obiektywny, 13 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Uniwersalność samochodu, jak trzeba może byc i taka \"limuzynką\" a następnego dnia wołem roboczym ciągnącym przyczepy z drzewem po śniegu!
Samochód ogólnie zasługuje na ocenę dobry+ :) jestem nim pozytywnie zaskoczony. Sprawuje się zadowalająco w mieście i nader dobrze w terenie (błoto, woda, dziury, śnieg na wysokośc maski - super!). Szczerze polecam!
Do cudów techniki silnik 2.0 125KM CRDi Hyundai\'a nie zostanie zapisany z całą pewnością, ale i tak bardzo pozytywnie zaskakuje. Dysponuje zadowalającą mocą, całkowitą bezawaryjnością, bardzo cichą pracą (po rozgrzaniu) i niskim spalaniem. Gdyby był bardziej elastyczny i nie wprawiał całej budy w rezonans (przy zle dobranym biegu) oraz miał ze 30KM wiecej to oceniłbym go na 5 a tak \"tylko\" 4.
Zawsze jak przesiadam się do Santy z innego samochodu to nie moge jej zneleźc :) czasami brakuje 6-tki. Charakteryzuje się krótkimi, dośc precyzyjnymi przełożeniami - ogólnie bez zastrzeżeń.
Dobrze trzyma się drogi, fajnie \"robi\" zakręty, całkiem nieźle zbiera dziury. Inną sprawą jest fakt, że wszystko koroduje na potęgę - niby jak do tej pory nic z tego nie wynika, ale nie wróży to nic dobrego. Biorąc pod uwagę, że samochód ma 145k km przebiegu (a przez ostanie dwa lata, bardzo cięzkiego życia) to zawiesznie, trzyma się świetnie! Dodam jeszcze, że auto nader dobrze radzi sobie w terenie, co było dla mnie wielkim zaskoczeniem!
Bez żadnych zastrzeżeń, wielki plus za lusterka :)
Pamiętam moment, gdy pierwszy raz zasiadłem za kierownicą Hyundai\'a (niedocenianego, brzydkiego z zewnątrz i taniego samochodu) - myślałem, że jestem w samolocie. Świetne rozplanowanie przycisków, oświetlenie nie denerwuje (chociaż padają żarówki), wszystko jest pod ręką, fotel świetnie regulowany. Obsługa samochodu podczas jazdy czy postoju to przyjemnośc. Do tej opinii musze dodac, że posiadam bogatą wersję ze skórami, oryginalnym radiem z nawigacją, klimą automatyczną, podgrzewanymi fotelami, itp itd - stąd może moje wrażenie.
Ogólnie dobrze, chociaż mógłbym szybciej odparowywać/odmrażać przednia szybę.
Bez zastrzeżeń - podróżuje się wygodnie, nawet gdy wsiada 5 facetów. Zadowalający bagażnik. Dużo schowków.
Tak jak pisałem przy silniku - wyciszenie super.
Duża rozbieżność pomiędzy miastem a trasą, wynikająca chyba z masy samochodu i napędu. W trasie autko jest w stanie zadowolić się jakimiś 6 litrami paliwa (100-110km/h, 5os z zaladunkiem). W mieście jest różnie - ogólnie jeżdżę dynamicznie i samochód pali ok 9,5 litra, lecz gdy dochodzi pośpiech to zapotrzebowanie zwiększa się do 11 litrów ON. Ceny przeglądów i napraw w ASO są tragicznie drogie, dlatego wszystko robi sam lub w zaufanych warsztatach i tak wszystkim polecam.
Wystarczy poczytać opinie i sprawdzic ceny na popularnym serwisie aukcyjnym :)
Gumy tłumika, żarówki podświetlania, żarówki w lampach, silniczek spryskiwaczy, wycieraczki, zegarek, wskazówka poziomu paliwa itp - nie jest źle, ale jakaś pierdołka cały czas się pojawia.
Brak jakichkolwiek większych awarii, ogólnie pod tym względem jest rewelacja.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW [l/100km]

8,7