Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe II SUV Facelifting

Bartek CH, 12 lat temu
Silnik R 2.2 CRDi 197KM 145kW
Rok produkcji 2011
Hyundai Santa Fe II SUV Facelifting R 2.2 CRDi 197KM 145kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Widac ze koreanczycy robia coraz lepsze auta. Wczesniej mialem KIA i po przejechaniu 48\'000 km nic sie nie dzialo. Z tym narazie jest podobnie tyle ze ma przejechane 4000 km. Samochod ogolnie oceniam na 4+. Mialem duzo czasu i wyprobowalem wiele innych marek i modeli ale tym samochodem jezdzilo mi sie najlepiej i najwygodniej. Bardzo duzy ma bagaznik (mam auto w wersji 5 osobowej) o ile sie nie myle chyba cos kolo 770 litrow. Auto prowadzi sie bardzo pewnie. Moja zona byla troche sceptycznie nastawiona bo samochod wydawal jej sie bardzo duzy ale po pierwszych jazdach stwierdza ze juz taki duzy nie jest i ze prowadzi sie go bardzo dobrze. Jak narazie polecam i mam nadzieje ze z biegiem czasu sie to nie zmieni.
Silnik pracuje bardzo dobrze, moc jest odpowiednia.
W moim przypadku to automat ktory zmienia biegi szybko i bez wiekszych przeskokow. Dalem tylko 4 bo mozna poczuc przeskok jezeli mozniej wcisnie sie gaz a skrzynia wlasnie redukuje na mneijszy zeby przyspieszyc, wtedy czuje sie lekkie szarpnianie ale pozatym biegi zmieniaja sie bardzo plynnie.
Jezeli chodzi o klime to dziala bardzo dobrze. Ogrzewania nie moglem przetestowac jeszcze bo mamy lato ;)
W porownaniu z poprzednim samochodem w tym elemencie jest bardzo duza poprawa. Przy 150 km/h wyciszenie jest zadowalajace. Pewnie jakbym nie mial relingow dachowych byloby lepiej ale i tak jestem zadowolony.
Tutaj chyba najbardziej przyjemne zaskoczenie. Auto ktore wazy prawie 2 tony spala na trasie ponizej 7 a w mieszanym stylem 8 litrow na 100 km. Jak dla mnie wypasik ;)
Samochod kupilem w bardzo atrakcyjnej cenie wiec jak dla mnie stosunek jakosci do ceny jest super. Nadmieniam ze auto kupione za granica.
Nowe auto wiec nie ma tutaj nic do zarzucenia.
Tak jak wyzej.

On - zużycie paliwa dla silnika R 2.2 CRDi 197KM 145kW [l/100km]