Ocena kierowcy - Hyundai Trajet

el.jot, 12 lat temu
Silnik 2.0 CRD i 112KM 82kW
Rok produkcji 2007
Hyundai Trajet 2.0 CRD i 112KM 82kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : w sumie to nic mnie nie zaskoczyło. Spodziewałem się duzego wygodniego samochodu o przeciętnej jakości i to dostałem
Układ elektryczny : Skomentuj tę usterkę...
Przeniesienie napędu : wpada w wibracje przy 1500 obrótów
Całokształt wypada raczej na korzyść Trajeta. Kupiłem go jako alternatywę do Sharana, wcześniej nie miałem zielonego pojęcia że istnieje coś takiego jak Trajet i raczej się nie zawiodłem. Duży rodzinny van, z całkiem żwawym silnikiem. Cena zakupu baaardzo przyzwoita 28 tyś za 4 letniego Vana. Samochód jest prosty do bólu, łatwy w serwisowaniu i dość niezawodny. Szczerze polecam niezdecydowanym - ważne żeby był "uszanowany" wtedy na pewno się odwdzięczy
Bez zarzutu. oczywiście mógłby być trochę mocniejszy ale mocy wystarcza nawet do całkiem sprawnego wyprzedzania.
Zdecydowanie brakuje szóstki. Ten model ma jakąś wadę fabryczną, w okolicach 1500 obrotów cały samochód wpada w wibracje i tak jest na każdym biegu. prawdopodobnie jest to wina sprzęgła. spotkałem się z tym w 2 Trajetach i w Tusconie z silnikeim 2.0 CDRI
Jak dla mnie za miękki nawet ja na minivana. Myślę że jakby mu wymienić amorki na świeże i może delikatnie obniżyć byłoby zdecydowanie lepiej. mimo dobrych zimówek na śliskiej nawierzchni bardzo podatny na zarzucanie tyłem
bez zarzutu
Raczej biednie wyposażony, ale wszystko czytelnie rozmieszczone. Komputer podaje co prawda ilość kilometrów jakie można zrobić na baku, ale nie jestem w stanie pojąć jego logiki :)
Bez zarzutu. klima całkiem szybko schładza, a ogrzewanie jak na diesla nawet simą daje radę. Zdecydowanie brakuje podgrzewanych siedzeń - zimą po nocce można przymarznąć do skórzanych siedzeń.
no i to jest największa zaleta Trajeta. właśnie po to go kupiłem. 3 osobne siedzenia w drugim rzędzie sprawiają że można wstawić2 foteliki dla dzieci i pozostaje jeszcze jedno pełnowymiarowe wygodne siedzenie (w przeciwieństwie do zwykłych osobówek z kanapą) Dodatkowo w trzecim rzędzie 2 fotele które można złożyć i mieć w razie potrzeby dość duży bagażnik. po wyjęciu siedzeń z trzeciego rzędu do bagażnika wjeżdża bliźniaczy wózek bez rozkładania !!!
ok
części w normalnych cenach, chociaż mechanicy wytrzeszczają oczy jak go widzą "a co to za cudo" Spalanie bardzo zależne od stylu jazdy. wtrasie na emeryta 90 km/h spala koło 6,5 litra ale przy 140 potrafi wypić ponad dychę, to samo na krótkich trasach na zimnym silniku
Porównując Trajeta do Sharana którego wcześniej miałem Trajet rządzi :) za cenę 4 letniego Trajeta miałbym co najwyżej 8-10 letniego Sharana.
akurat w moim przypadku właśnie drobiazgi sie zdarzają, np przepalające się żarówki ( w ciągu tygodnia wymieniłem po kolei prawie wszystkie, coś przestało łączyć z prawym stopem, topił się bezpiecznik od dmuchawy, wysiadły awaryjne, zapiekł się tłoczek od hamulca itp. niby pierdoły ale na takie pierdółki wydałem w ciągu pół roku koło 1 tyś zł. Głównie pierdoły z elektryką.
tu zdecydowanie lepiej. praktycznie nic poważnego się nie zdarzyło.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRD i 112KM 82kW [l/100km]

7,7