Hyundai Tucson - Oceń swoje auto

lista nadwozi Hyundai Tucson

lista silników Hyundai Tucson

Oceny Hyundai Tucson

4% lepiej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 15.01.2014 10:42:19 przez

Za niezbyt duże pieniądze można dostać dość porządnie wykonany i niezawodny samochód. Bardzo rozsądne rozmiary, nawet do codziennych dojazdów do pracy i rozsądne zużycie paliwa. Przestronne wnętrze i naprawdę ogromna ilość miejsca na tylnej kanapie. Choć jakiś redaktor w tym portalu napisał, że ?Z przodu ilość miejsca jest wystarczająca, ale tylna kanapa nie rozpieszcza". Niestety artykuł chyba niestety został stworzony ze zlepków tego co udało się znaleźć . Ja tam mam prawie dwa metry i nie narzekam, tym bardziej, że oparcie kanapy można dodatkowo rozłożyć. Dużą zaletą jest to, że Tucson jest dobrze wyciszony. Do 110 km/h możemy rozmawiać bez podnoszenia głosu. Potem jest głośniej, ale nie tak bardzo, żeby nas zmęczyć podczas dłuższej jazdy. Tak naprawdę warto rozważyć do czego potrzebujesz SUVa. Jeśli głównie jeździsz po mieście to Tucson Diesel jest trochę zbyt mułowaty podczas ruszania i to trochę może denerwować. Mnie, w każdym bądź razie, trochę przeszkadza. Ale po mieście nie poruszam się zbyt dużo samochodem. Wykorzystuję go głównie w trasie i tu jest super, bo na wyższych biegach silnik jest bardzo elastyczny. Wyprzedzanie zatem jest bezproblemowe. Ja wykorzystuję samochód także do jazdy po lesie i tutaj nie potrzeba dużego przyspieszenia na 1 czy 2 biegu, a za to potrzeba dużego prześwitu i napędu na 4 koła. Tu oczywiście nie należy przesadzać z trudnym terenem, bo to nie ma reduktora i nawet z włączonym 4WD koła będą mielić, szczególnie przy wjeżdżaniu trawersem na pochyłości. Zatem możemy się zagrzebać. Generalnie warto wrzucić do bagażnika saperkę , choćby taką jak opisałem na manproject.pl i jak się zagrzebiemy to zawsze można trochę podkopać i jakoś się wygrzebać. Tucson jest idealnie dostosowany do moich potrzeb. Zapewnia mi komfort w trasie i pozwala na trochę outdoorowych zabaw. Dodam tylko, że kiedy szukałem auta to podobał mi się też X-trail z podobnego rocznika, ale po przejechaniu się uznałem, że wprawdzie mocy mu nie brakuje, ale wykończenie wnętrza i komfort jazdy (szczególnie wyciszenie wnętrza) już jest nie do zaakceptowania.

dodano 09.07.2009 01:12:30 przez

Moze poprostu wymienie co mnie cieszy w tym Aucie. Wersja CRDi 2.0 150 KM (chyba rozniaca w turbinie, w porownaniu z modelami oferowanymi na polske). Regulowana kolumna kierownicy w 3 plaszczyznach. pogrzewane lusterka, przednia i tylnia szyba. regulowany kat nachylenia tylnej kanapy osobno dla kazdego z dwojki pasazerow, osobne lampy w kabinie dla pasazerow. Po zlozeniu tylnej kanapy ktora chowa sie do poziomu podlogi bagaznika mozna znacznie powiekrszyc ladownosc samochodu. Auto trzyma sie na zakretach jak by jechalo po szynach(pewno to zasluga systemow trakcji). Ekonomiczne gdy nie jezdzi sie "sportowo". wykonanie tapicerki plastikowe ale nic nie trzeszczy. gniazdo "zapalniczka" 1 z przodu, 1 z tylu oraz dodatkowe w bagazniku. Bardzo dobrze sprawuje sie w terenie jak i na autostradzie. Zawsze to jakos podbudowywuje kierowce gdy auto jadac po gorke rwie sie do przodu. WADY: Poprzedni wlasciciel .... zalal drzwi sokiem pomaranczowym i musialem rozkrecac dzwi by wyczyscic sterownik okien ( tak tak .... to byla kobieta).

dodano 20.02.2010 11:20:43 przez

Gdy odbierałem auto z salonu słyszałem jak obok serwisanci mówili jak ktoś właśnie spalił sprzęgło w dopiero co kupionym Tucsonie. Pomyślałem sobie - coż za zły kierowca! Załatwiłem formalności i pojechałem do domu. Przejechałem 12 km. Pod domem tyłem wjeżdżałem na miejsce parkingowe. Na dwa razy...Nie robiłem tego na półsprzęgle, ot tak normalnie. Normalne manewry. Ku mojemu zdziwieniu auto wypełniło się smrodem palonego sprzęgła. I to koniec. Po 12 km spokojnej jazdy.......Co tu oceniać - jeśli w nowym aucie powstaje taka usterka :( A teraz przede mną długa droga użerania się z dilerem. Zafundowałem sobie sobie kłopot za prawie 100 tys zł. Szkoda słow. Musi być jakaś wadliwa seria aut, ale o tym jest cicho. Teraz zanosi się na sprawę w Sądzie. Zastanówcie się przed kupnem tego auta.

dodano 24.10.2005 13:27:32 przez

Duży, wygodny, budzący respekt, dający wrażenie bezpieczeństwa. Bardzo dobra widoczność (patrzę "z góry"), ponad innymi. Wygodne fotele. Kierowca znajdzie dobrą pozycję za kierownicą. Przy 90-100 km/h (docieram) cichy. Wydajny system wentylacji i klimatyzacji. Dużo miejsca dla pasażerów z tyłu, szczególnie na nogi (regulowane pochylenie oparcia kanapy). Kładzione siedzenia, płaska podłoga. Bagażnik 380 l - starcza. Większy - w Santa Fe (wyższ cena). Można dokupić "trumienkę" na dach i problem 4 osób ( w tym 3 kobiety), dużego psa i bagażu się rozwiązuje. RadioCD fabryczne wymieniłem na panelowe, głośniki (4) o.k. Miła tapicerka. Nie potrzebuję wozu terenowego, dlatego opcja 2WD.

dodano 15.09.2012 23:10:32 przez

Wiele osób już opisało ten model. Ja chciałbym dodać dwie uwagi: (-) Minusem auta jest jego bardzo słaba odporność na dachowanie (otrzymał najniższą ocenę podczas testów NHTSA). (+) Plusem są możliwości bagażowe tego auta - należy nauczyć się je "ZIPować" :). Ja spakowalem bagaże swojej 3 osobej rodziny, bagaże koleżanki i jej dziecka - więc wózek też się znalazł na liście bagażowej (3 torby, materac, jakieś reklamówki, zabawki, 2 laptopy, etc). Do tego 4 osoby na pokładzie (oczywiście wszystko spięte a nie tak, że bagaże walają się po aucie!). W ten sposób wróciliśmy do Polski, po której jeszcze jeździliśmy parę godzin :). Tucsony! Tylko bez dachowania! :)

dodano 27.12.2007 14:51:26 przez

Ten Hyundai to niskobudżetowy SUV. To widać przy bliższym poznaniu. Z wierzchu wygląda OK, ale jak wejdziesz w szczegóły, okaże się że różnica ceny w stosunku do CRV, RAV4 czy Vitary ma swoje uzasadnienie. Nie ma nic darmo, Ma trochę plusów i jeśli ktoś lubi SUVy można się z nim "zżyć", ale na extrasy nie ma co liczyć. Samochód spełnia swoją funkcję, ale luksusu i ekskluzywności brak w nim zupełnie (można go porównać do taniego modelu komórki). Nawet skóra na siedzeniach wygląda śmiesznie przy tym prostym, plastkikowym wnętrzu... Ale mimo wszystko polubiłem to auto. Sam nie wiem czemu, jak czytam tą ocenę... :-)

dodano 16.04.2009 15:09:46 przez

Jestem bardzo zadowolony. Kupiłem Tucsona zamiast Toyoty RAV4 i nie żałuję. Dobry do jazdy po mieście, ale w zasadzie to auto na wycieczki po Europie i dłuższe trasy. Na offroadzie radzi sobie świetnie, ale lepiej za bardzo nie szaleć. Ładna, masywna sylwetka, auto duże ale nie zawalidroga. Wysokie podwozie umożliwia spokojne wjeżdżanie na krawężniki. Auto jest b. zwrotne. Nie ma bajerów, w czasie normalnej eksploatacji całkowicie zbędnych. Jeśli ktoś lubi gadżety - nawigację na pokładzie, multimedia i inne - zawsze można dokupić i zamontować.

dodano 16.11.2008 11:37:44 przez

kupiłem ten samochod całkiem przypadkowo. spodobał mi się jego wygląd i nie ukrywam że przystępna cena.Hyunday pierwszy obniżył ceny i za wersje premium (bez ksenonów,tempomatu i sterowania radiem w kierownicy), po za tym wszystko ma, zapłaciłem 94 000.W tej cenie dostałem: hak, zimowki z alufelgami, nawigację,2 kpl dywanikow, matę bagażnikową i pełno gadżetów. CRV w podobnum wyposażeniu 130 tys, RAW 4 120 tys. Przegląd po 15 tys w serwisie w Lublinie-450 zł!!!

dodano 02.10.2012 18:01:45 przez

Swietne auto na częste, średnie trasy (200-500km), z 2-5 pasażerów, 2-4 walizki, oraz supersuv na miasto - bez klopotów z wciśnieciem się. Terenowo: drogi lokalne, nawet bardzo dziurawe i drogi wiejskie jak najbardziej; kompletne bezdroża-ostrożnie. Reflekory bardzo dobre, chodzą za kierownicą, bezpieczna jazda nocą Spory komfort jazdy i prowadzenia. Tylko plastiki na konsoli to jedyna poraszka tego auta.Tak ogulnie bardzo polecam.

dodano 12.01.2008 01:21:42 przez

Doskonałe auto do codziennego użytku. Ma dobre właściwości jezdne (zarówno na zwykłej drodze jak i w terenie). Dobrze wyposażone i dające niezwykła frajdę z jazdy. Do tego bardzo ładne (szczególnie z zewnątrz). Jestem zadowolony z zakupu tego samochodu. Polecam wsadzić sobie zestaw "blue multimedia" z kamerą cofania, zestawem głośnomówiącym i DVD :) Jak ktoś się waha i ma jakieś pytania, proszę pisać - chętnie odpowiem :)

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6DDIS ELEGANCE

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6DDIS ELEGANCE

Rocznik: 2013. Przebieg: 10 km. Silnik: 1.6 120KM, diesel.

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6 Premium

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6 Premium

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Hyundai Tucson, oglądali także

Dowiedz się więcej o Hyundai Tucson