Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV

werty, 8 lat temu
Silnik 1.7 CRDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2015
Hyundai Tucson III SUV 1.7 CRDI 115KM 85kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Auto ponadprzeciętne, czekałem na następcę IX35 i się nie zawiodłem z tymże, te auto jest naprawdę zrobione na nowo i o wiele lepsze niż IX35 pod względem komfortu, wyciszenia, prowadzenia. Przód przepiękny, ale tył chyba w IX35 mi się bardziej podobał bo był masywniejszy.
Największe zaskoczenie na plus pod względem dynamiki i oszczędności. Czekałem na silnik 2.0 136 KM ale jego dostępność była mocno ograniczona. Odbyłem dwie jazdy próbne z silnikiem 1,7 115 KM i nie mogłem uwierzyć ze jadę tym słabszym dieslem. Fajny moment obrotowy od niskiego poziomu sprawia że tym autem naprawdę się super jeździ, a wiem co mówię bo w przeszłości jeździłem mocnymi dieslami. Wrażenia z jazdy przeczą danym technicznym.
Czasami wydaje mi się że coś mi tam przyhaczy i bieg nie wejdzie płynnie, ale może to tylko moja czepliwość
auto super się trzyma drogi i płynie, tłumiąc nierówności, nie chce się z niego wysiadać
wszystko jest ok.
nie znalazłem żadnych przeszkód w tym zakresie
dmucha chucha czyli robi to co do niej należy
dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu, jeżdżąc z mocno odchylonym fotelem nie przeszkadza się osobie jadącej za mną
wchodząc na obroty auto bardzo przyjemnie (trochę sportowo) mruczy, przy dużych prędkościach w kabinie panuje cisza. zdecydowanie lepiej niż w IX35
jeżdżę po Warszawie więc korki są codziennością. Ostatnio na stację zajechałem po przejechaniu 780 km i miałem jeszcze 7 litrów w baku, czyli na kolejna stówkę. Jak dla mnie rewelacja
Pierwsze spotkanie z cenami Tucsona mnie poraziły, ceny wręcz kosmiczne, ale auto warte tych pieniędzy zwłaszcza, że wypatrując promocji można auto kupić za sensowną kwotę
chyba za wcześnie,
chyba za wcześnie, ale jak będzie jak w IX35 to będzie super.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDI 115KM 85kW [l/100km]

6,4