Ocena kierowcy - Infiniti G G35 Coupe

Silnik 3.5 V6 298KM 219kW
Rok produkcji 2005
Infiniti G G35  Coupe 3.5 V6 298KM 219kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : pompa sprzęgła
To mój drugi komentarz po przejechaniu 27.000km. Rewelacyjny samochód, wciąż uwielbiam nim jeździć. Alternatywą dla mnie jest porsche 997 lub uturbienie na 400hp+.
Bez uwag.
Typową bolączką vq35 są problemy ze skrzynią manualną, zdarzyć się może, że przy szybkiej zmianie biegów nie zadziała właściwie synchronizator 2 biegu.
Średnia widoczność do tyłu.
Parująca przednia szyba w deszczu. Wymiana filtra kabinowego, czyszczenie klimy nie pomaga.
Jak na 2+2 to piątka. Z tyłu jechały i osoby 180cm, nikt głową nie obijał szyby.
Po montażu kolektora mrev2 i przeróbce wydechu do wnętrza docierają wreszcie przyjemne pomruki silnika. Radio nie jest tu potrzebne.
Niedrogie OC i AC, spalanie 12 benzyny lub 14 gazu + 1 benzyny. Serwis ogranicza się do wymiany oleju, zbieżności, wymiany co jakiś czas gum w zawieszeniu lub wahacza. Części niedrogie.
Do 50tys zdecydowanie ładniejszego, lepiej jeżdżącego, nie drenującego kieszeni auta nie jestem w stanie znaleźć.
Przez 27000km uszkodzeniu uległ 1 amortyzator tył, 1 wahacz górny i 1 dolny przód, padło oświetlenie bagażnika, które przydaje mi się sporadycznie oraz ekran nawigacji działa kiedy chce, ale map na PL i tak nie ma. Centralny zamek kierowcy nie zawsze działa w wyjatkowo upalne dni. Wymieniłem tez tylną piastę, 2 końcówki stabilizatora przód oraz łącznik elastyczny wydechu. Koszty części niewygórowane.
Najpoważniejszą usterką było nagłe uszkodzenie pompy sprzęgła, na szczęście nie podczas jazdy a rano pod domem. Koszt pompy nowej 300, koszt używanej 100. Najpierw ją naprawiłem, co kosztowało 0zl i zajęło 4h, następnie kupiłem nową i wymiana drugi raz poszła już połowę szybciej. Usterka ta może się znów pojawić i uniemożliwia jazdę, natomiast jest do naprawienia w trasie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 298KM 219kW [l/100km]

14,0