Ocena kierowcy - Infiniti Q70 Sedan Facelifting

Silnik 2.2d 170KM 125kW
Rok produkcji 2015
Infiniti Q70 Sedan Facelifting 2.2d 170KM 125kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : wygląd i spalanie
Ocena będzie na zimno. Auta używam do pracy, jako taxi w Londynie więc moje oceny są z jazdy 80% miasto, 20% trasa. Jeździłem również sporo firmowym bmw 520d więc będzie trochę porównań. Po zrobieniu 10000km jestem zadowolony. Silnik Mercedesa 2.1 CDI, skrzynia 7 stopniowa też z Mercedesa. Auto jak dotąd nie sprawiło mi żadnych problemów, a używam go nie lekko. Mam wersję premium co znaczy że nie ma dodatkowych kamer, audio premium itp. Premium w uk znaczy w tym przypadku wersja podstawowa. Najmocniejsze strony to wygląd, dobra opinia o silniku, wykonanie i wygląd wnętrza, przestronność z tyłu, komfort jazdy, spalanie na trasie. Auto w standardzie ma doskonałe oświetlenie full LED. Przód cały LED, tył tylko kierunkowskazy to żarówki. Acha i tablica. BMW ten sam rocznik z xenonami był wyraźnie mniej efektywny. Generalnie auto dla ludzi lubiących motoryzację spoza tzw mainstreamu. Nie chcę pisać tekstów typu: szwagier jak widzi to się poci, czy ludzie skręcają sobie karki bo tak się oglądają. Ale możecie być pewni, że auto wzbudza zaineresowanie innych kierowców. Nawet w Londynie, gdzie prędzej trafisz na lamborghini niż na Q70:) Auto jest dostojne, elegancke, z lekkim pazurkiem. Dla indywidualistów.
Silnik pracuje kulturalnie, uważam, ze lepiej niż w bmw ale... gorzej niż w citroenie c4 GP. Gorzej znaczy głośniej. PSA uważam nie ma sobie równych. Jest w necie wiele opinii, że silnik jest za głośny właśnie. Ok nie pracuje tak cicho jak HDI ale dźwięk przy dynamicznej jeździe jest przyjemny i trochę "rasowo" brzmiący:) Wiem to wciąż 4 cylindry ale brzmi dużo ładniej niż ten sam w Mercedesie E i nie tak nudnie jak w np. KIA optima czy toyota avensis. Spalanie na trasie przy 135km/h (7 bieg, 2000obr/min) to 4.8-5.2L, 1-2 osoby na pokładzie. W mieście 7.8-8.2L. Na trasie 160km/h, 2600obr/min 5.9-6.2
Skrzynia nie dogaduje się z sinikiem doskonale. Robi to przeciętnie ale nie uciążliwie. W Mercedesie sprawuje się lepiej. BMW o niebo lepsze. Ale w Infiniti nie jest dwusprzęgłowa więc i płynność inna. Robi robotę, ale nie zachwyca. Przy dynamicznej jeździe pracuje płynniej. W korkach nie może się czasem zdecydować.
Bardzo poprawny. Komfortowy ale nie buja, Dobrze znosi poprzeczne nierówności. Przy szybkiej jeździe pewny.
Duża przestrzeń przeszklona, kamera cofania, której linie toru jazdy pokazują rzeczywisty tor po którym potoczą się koła tylnej osi. A z tym bywa różnie u konkurencji.
Jest OK. Jedyne co mnie drażni to umiejscowienie dżojstika nawigującego. Wystarczyło zamienić go z przełącznikiem trybu jazdy który jest tam gdzie dżoj jest w bmw, audi itd.
Działa bezszelestnie i efektywnie. Cały układ klimatyzacji prosty w obsłudze jak cep.
Bardzo komfortowe tylne kanapy. Miękkie. Podłokietnik miękki i na idealnej wysokości, dobrze wypoziomowany. Przednie kanapy miękkie, komfortowe, ale dla klientów o wzroście powyżej 183cm oparcie będzie za niskie, tzn niedostatecznie wyciągnięte w stronę podsufitki. Siedzisko w sam raz, przestrzeni nad głowami nie zabraknie nikomu. Auto jest dużo wyższe od np. audi a6. Przestrzeń na kolana bdb.
W standardzie auto ma podwójne szyby we wszystkich drzwiach. Bardzo skuteczny zabieg. Ale daję ocenę dobrą tylko ze względu na odgłos z komory silnika, która mogłaby być lepiej wyciszona. Np. przy 130km/h nie słychać nic, ani silnika ani wiatru. Ale przy 160 nadal nie słychać wiatru ale z komory dobiega mruk silnika. Mi to nie przeszkadza ale taki jest fakt. Ten mruk to nie chałas, żeby usłyszeć trzeba wyłączyć radio.
Spalanie jak wyżej. Trasa bdb, miasto przeciętnie, ale zadowalająco.
Idealna
brak