Ocena kierowcy - Iveco Daily III

Wojtek, 15 lat temu
Silnik 2.3 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Iveco Daily III 2.3 TD 116KM 85kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : układ kierowniczy!!! najbardziej zwrotny samochód jakim jeździłem do tej pory!!! świetny do miasta!!!
Zawieszenie : troche nie na nasze drogi
dobrze a nawet bardzo dobrze!!!
Silnik jest jak najbardziej ok. na prawdę godny polecenia!!!
jeśli chodzi o zmianę biegów w mieście i w trasie to super, bardzo wygodnie umieszczony lewarek zmiany biegów ale dużym minusem jest zmiana biegów w nie rozgrzanym samochodzie
mam 35S12 na pojedynkach i na koleinach radzi sobie w miarę dobrze, jeździ się super ale tylko z towarem... na pusto nie radze rozpędzać się powyżej 110km/h na naszych wspaniałych ojczystych drogach, ale jak opony poczują trochę dobrego asfaltu to hulaj dusza piekła nie ma:) czasami wożę po 3 tony a przeciętnie ok 1-1,5 tony i jeździ się super nawet z wysokimi prędkościami- polecam!!!
widoczność ok. ale lusterka do kitu, zwłaszcza tzw. martwe punkty w lusterkach w furgonie
jak dla mnie najlepiej z całej konkurencji, jeździłem jumperem, boxerem, masterem i sprintem i w Iveco jest najlepiej poza radiem które ma troszkę kiepską lokalizacje
klima automatyczna działa świetnie, regulacja bardzo dokładna i precyzyjna, ogrzewanie w zimę grzeje dobrze ale trochę wolno się nagrzewa
bardzo wygodny nawet w długie trasy ale dla dwóch osób ten trzeci może się troszkę zmęczyć
w środku jest cicho, słychać głównie tylko turbinę jak się depnie
na tle konkurencji według mnie dość dobrze, serwis cholernie drogi, części też np. podpora wału w ASO 950 zł zamiennik bardzo dobrej firmy w warsztacie 120 zł. Arka Bus w Wawie gorąco polecam- znają się bardzo dobrze na rzeczy, mają tanie części oryginalne i zamienniki no i przede wszystkim tania robociznę
zbyt drogie jak nowe ale coś za coś
zepsuł sie stycznik od centralnego zamka w tylnych drzwiach, a poza tym włącznik zespolony do świateł bywa awaryjny
jeżeli lejesz dobre paliwo, regularnie zmieniasz filtry i olej i ogólnie nie katujesz samochodu to będziesz się cieszył bardzo długo bezawaryjną jazdą!!! znajomy przejechał 800 000 km i poza standardowymi rzeczami typu olej, rozrząd itp. wymienił tylko pompowtryski ale to dla tego że lał tanie paliwo...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 TD 116KM 85kW [l/100km]

10,1