Ocena kierowcy - Jaguar X-Type Kombi

Jaguar X-Type Kombi 2.0 TDi 130KM 96kW od 2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : jakość wnętrza
Przeniesienie napędu : przegub - znaleziony w internecie nowy oryginal 750zł
Silnik : wąż intercoolera wymiana 150zł
Klasyczny KONSERWAtyzm wnętrza i ciekwawa lina zewnętrzna. Pomimo wieku auto nadal ładne, podoba mi się już prawie rok. A wczesniej auta już po kilku miesiącach zaczynały mnie nudzić. Silnik wg mnie oszczędny ale to typowo fordowski niemiecki stukot na wolnych obrotach - brakuje mi tego cichego brzyczenia z made in japan z mazdy czy toyoty. Zawieszenie dość komfortowe choć dziwnie nerwowy układ kierowniczy czasami mnie drażni, ale to pewnie też moje zboczenie bo porównuje wszystko do Subaru Legacy. Na WIELKI PLUS komfort wynikajacy z wyposażenia, wyciszenia i wystarczajacej mocy pozwala na długie podróże bez zmęczenia. Wgg mnie Bardzo dobra i ciekawa jakość wykonania wnętrza. Ogólnie oceniam na 4+.
Jakość pracy 4 - tylko tyle za ten fordowski niemiecki klekot. OSIĄGI 4+ mnie zadowalają,
tak normalnie z precyzja przełaczania jak na diesla 4+, to się chyba udało idealnie
komfortowy, cichy - bardzo dobrze tłumi nierówności, na zakretach jest dobrze tak na 4 ale to wynika z mojego zboczenia: wszystkie auta porównuje do Subaru.
małe auto i wszystko w zasięgu wzroku.
Nie ma zastrzezeń, wszystko pod ręką, zegary czytelne, tylko obsługa nawigacji mogła by byc prostsza.
Latem zimno, a w zimie szybko ciepło 5.
Z przodu z miejscem nawet dla grubasow i drybasow jest SUPER - ale z tyłu dobrze tylko dla dzieciaków, dorosli z tyłu to niech nie planują dalekich podróży.
NIE myslałem że DIESEL w tej klasie może być taki CICHY!
Zużycie paliwa normalne 7-8L/100 ceny częsci znośne, niektóre pasują od mondeo mk3 a niektóre oryginalne Jaguarowskie to warto poszukać bo jest kilku importerów i maja dobre ceny.
Najciekawsze w tym Jagusiu jest to, że większość ludzi myśli że kosztuje on dwa razy wiecej, znajomy mnie kiedys zapytał: o pewnie z 70.000 dałeś za niego a ja mu na to że mniej niz 30.000:):):)
Poza nieszczelnym wężem dolotowym do intercoolera to przez rok 10.000km bez problemu. Nieszczelność objawiała się tym że auto dymiło niesamowicie na szczęscie koszt wymiany to tylko 150zł. poza tym słabe przeguby (nowy 750zł) musiałem jeden wymienić.
na razie spokój

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDi 130KM 96kW [l/100km]