Ocena kierowcy - Jaguar X-Type Sedan

Robert, 10 lat temu
Silnik 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Rok produkcji 2003
Jaguar X-Type Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : piękny dźwięk, dobra dynamika, równa praca. 3.0 AWD w automacie - dla mnie ideał
Od dawna chciałem mieć to auto. Jako że ostatnio jeździem bmw to kolejne miało też być tyle że e60 w benzynie. X Type zawsze mi się podobały i kiedyś sobie powiedziałem, że go kupię. Trafiłem taki egzemplarz, który spełniał moje oczekiwania w 100%: czarny w jasnych skórach, z navi, 3.0 benzyna, 4x4, automat. Auto krajowe, bezwypadkowe w znakomitym stanie technicznym. Do tego za bardzo rozsądne pieniądze, te auta mają dość niską cenę w PL. Mam dużo przyjemności z jazdy moim jagiem. Wygodny, szybki, nietuzinkowy.
Szukałem x type tylko i wyłącznie z tym silnikiem. Jestem bardzo zadowolony, miło mruczy i fajnie wkręca się na obroty.
bardzo przyjemnie pracujący automat. 90% mojej jazdy to raczej spokojne przemieszczanie się autem i cenię sobie płynną pracę skrzyni. Gdy potrzebuję skroić komuś tyłek włączam sport.
Dla mnie trochę za miękko (przyzwyczajenie z BMW). Można było tu włożyć trochę twardsze zawieszenie. Duży plus za bardzo niskie koszty serwisu zawieszenia (mondeo).
to co potrzebuję to widzę. przy parkowaniu posiłkuję się parktronikiem i lusterkami. Na razie odpukać żadnej przycierki.
Nie mam żadnych zastrzeżeń, kwestia przyzwyczajenia się do przełączników jak w każdym aucie. Nie znalazłem żadnych wynalazków, które utrudniają mi życie w codziennej eksploatacji
znakomicie, auto szbko się nagrzewa, wentylacja super
autem jeżdżę sam więc nie interesuje mnie przestrzeń dla pasażerów. Bardzo wygodnie się siedzi, czasami nie chce mi się z niego wysiadać :D
auto dobrze wyciszone
Jedyny mankament, z którym się liczyłem od początku to spalanie. Kupując auto z tym silnikiem dokładnie tego się spodziewałem więc nie jestem rozczarowany. Reszta to same plusy. X type jest wyjątkowy, bo jako jedyny jest tani w utrzymaniu. Trzeba tylko dbać o regularny serwis (oleje, filtry itp). Mój egz jest w doskonałym stanie technicznym.
Nie ma drugiego takiego auta, które jest na tyle szybkie, eleganckie, dobrze wyposażone, prestiżowe i w dodatku za takie pieniądze. Moim zdaniem auto cenowo niedoszacowane, warto kupić bo za nieduże pieniądze dostaje się w zamian naprawdę dużo.
Nic, absolutnie nic. Mam prawie wszystko w aucie, dobra wersja wyposażenia. Wszystko w pełni sprawne.
Jak dotychczas żadnej usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V 234KM 172kW [l/100km]