Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee II

Jasiu_Walczak, 16 lat temu
Silnik 3.1 TD 140KM 103kW
Rok produkcji 2001
Jeep Grand Cherokee II 3.1 TD 140KM 103kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Jeep Grand Cherockee Limited to moje siódme auto , a zarazem pierwsze terenowe.I powoli skłaniam się ku zmianie.Ale też na Jeepa.Tym razem będzie to Jeep Comander.O klasę wyżej niż Grand Cherokee.Ja jestem zadowolony i przyznaję mu 4/5 . A 4 punkty tylko za to , że troszkę dużo pali . Chociaż to pewnie kwestia sporna i innym posiadaczom tego modelu nie będzie to przeszkadzać.Duży, ciężki to go tłumaczy...
No ten 3,1 to taki chyba średni
W porządku . Mój pierwszy automat i pomimo sceptycznych komentarzy ja już nigdy nie będę jezdził z manualną skrzynią. Autko prowadzi się rewelacyjnie
Troszkę się kładzie na zakrętach ale to chyba tak musi być . Idzie się przyzwyczaić. Generalnie dobrze się trzyma i pomimo swojej sporej wagi
Nie można się przyczepić . Kierowca siedzi dość wysoko , widoczność doskonała . Znakomicie też spisują się przyciemniane szyby , które w żaden sposób nie utrudniają widoczności.Duży plus !
Sporo miejsca z przodu , tył już odrobine mniejszy . Ja mam dwójkę dzieci w wieku 7 i 13 lat i jak na razie nie marudzą .Wszystkie przyciski w zasięgu ręki.
Chyba jedyny mankament Jeepa to taki , że siedząc z tyłu zimą czuć chłód . Jest tylko jeden , mały nawiew.Uciążliwe podczas dłuższej trasy. Troszkę się nie postarali jak na taką klasę auta .
Naprawdę ok .
I tu kolejny plus . Są oczywiście wielcy znawcy , którzy wchodzą i im Diesel przeszkadza , że klaproczy ja traktor . To bzdura ponieważ naprawdę nie można się przyczepić.Być może się przyzwyczaiłem , ale tak naprawdę już kiedy go kupowałem byłem zdania , że jest dość cichy. A z innej beczki to dopiero po pokonaniu magicznej prędkości 150km/h troszkę słychać tylny most ale to jest wybaczalne.
No nie oszukujmy się tu :) lubi pić . Jeżdżę sporo i sporo mnie to kosztuje.Nie wiem jak się spisuje ten nowszy silnik 2,7 CRD. Mój potrafi w mieście wciągnąć około 16/18l Brat jezdził nim podczas mojej nieobecności i jemu średnio pokazywało 15,3l/100km po mieście więc mieści się tak w 15l. Jadąc w trasę przy średniej 120-130km/h spala około 12,5l/100km
Wart tych pieniędzy , które mnie kosztował
Odpukać nie miałem z nim problemów.
Odpukać nie miałem z nim problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.1 TD 140KM 103kW [l/100km]

15,3