Ocena kierowcy - Jeep Patriot SUV

mr, 14 lat temu
Silnik 2.0 CRD DOHC 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Jeep Patriot SUV 2.0 CRD DOHC 16v 140KM 103kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo cichy silnik super 4x4 i sprzet audio bardzo czysty dżwięk a i fajna lampka LED z tyłu sama się ładuje można ją odczepić i w nocy zmieniać spokojnie kapcia ale oby było ich jak najmniej :)
Bardzo fajne auto chyba już nie wróce do nudnych VW których czaji sie conajmniej 5 za kazdym zakrętem:))) w tym aucie idzie sie zakochać prowadzi sie świetnie silnik cichy jest wystarczający a nawet jeśli komus nie to łatwo z niego zrobić wersje 170KM auto ma swój urok ludzie sie za nim oglądają robi wrażenie (mam wersje srebrna) bardzo ładne felgi 17cali w standardzie i choć standardowy sprzęt audio to bardzo fajnie i badzo czysto sobie cyka:)
Silnik jest bardzo dobry w środku na postoju często trzeba uciszać rozbawione towarzystwo aby usłyszec czy jest zapalony naprawde bardzo cichy jestem w szoku :o pozytywnie zaskoczony napęd 4x4 i 140KM naprawde bardzo dobrze przyspiesza
Wchodzą dobrze jedyny mankament jaki zauważyłem to zmiana z 1 na 2 nieraz (nie zawsze) lekko szarpnie ale to może jakaś wada w moim egzemplażu reszta elegancko na 6 biegu naprawde super sie zwija a myślalem że to bieg do jazdy na autostradzie :)
Jak na 17 calowych obręczach to komfortowo nie za twardy nie za mieki
to chyba jedyna wada tego auta widoczność do przodu super siedzi sie wysoko nocą nawet jak ktoś jedzie na długich to zdarza mi sie że mu nie mrugam bo mnie to nie razi a on załapie i przedemną w ostatniej chwili zmienia na krótkie ale do tyłu to już inna bajka slaba widoczność jak ktoś jest gorszym kierowcą i nie ma talentu to niech zainwestuje w czujniki parkowania niedrogi wydatek a może być przydatny :)
Jak sie przejechałem odrazu zrozumiałem ze to projektowali pod moją osobe wszystko na swoim miejscu poza popielniczką ale ja nie pale :) a i włącznik do awaryjnych mógłby być wyżej bo lubie mrugnąć nieraz jak ktoś zrobi mi marginesik :)
bardzo dobrze klima działa super szybko schładza wcześniej jeżdziłem Golfem V z climatronikiem dwustrefowym i obawiałem sie że zwykła klima bede musiał ciagle krecić pokrętłami szczerze powiem że w golfie nie mniej kręciłem w jeepie bardzo łatwo nastawić klime i nie trzeba jej ciagle zmniejszać zwiekszać jest ok
z przodu dużo miejsca bardzo wygodne siedzenia!!! w golfie także miałem komfortowe siedzienia nawet z regulacją lędźwiową w Jeepie nie ma regulacji ale naprawde jest zbędna bo fotel sie idealnie dopasowuje i jest bardzo wygodny pokryty fajnym materiałem podobno o podwyższonej odporności na plamy i wchłanianie brzydkich zapachów z tyłu ostatnio wiozłem 4 osoby pomieścili sie jakoś nie narzekali i nikt nie siedział na kolanach :)
jak juz wspomnialem to silnika nie słychać na postoju trzeba uciszac pasazerów aby go usłyczec w czasie jazdy takze bardzo dobrze dlatego nie wiem skad te złe opisy może mam jakiś cichszy model hihihi
zużycie paliwa to kwestia sporna jak ktoś chce bardzo ekonomichne auto to niech kupi sobie golfa V 1.9TDI on mi wciągał srednio 5.6 nie przekraczal 6.2/100km ale nie ważył 1600kg nie miał napendu 4x4 i miał tylko 105KM a jeep ma 140KM i o niebo lepiej sie nim przyspiesza i wyprzedza serwis ogólnie nie za drogi jest oki narazie nic sie nie psuje
ja kupiłem okazyjnie auto używane nie miało roku za bardzo przyzwoite pieniądze nic taniej nie kupicie a auto super
narazie nic sie nie dzieje zalewam i jeżdże
nic nic nic!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRD DOHC 16v 140KM 103kW [l/100km]