Ocena kierowcy - Kia Ceed II Hatchback 5d

Marek, 10 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2012
Kia Ceed II Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto jest ładne i przestronne, ale reszta to już inna bajka.
Silnik : ospały i paliwożerny
Zawieszenie : buja przy przyspieszaniu i hamowaniu
Na prawdę rewelacji nie ma. Przesiadłem się z japońca (civic 6 gen, auto miało 17 lat - byłem bardzo zadowolony z tego auta jeździłem 5 lat i zrobiłem ok 70 tyś km) na koreańca, po jeździe próbnej nową hondą i ceedem wydawało się, że różnicy wielkiej nie ma natomiast cena ceeda o kilkanaście tyś pln mniejsza (piszę tutaj o promo za rocznik 2012). Skusiła cena i stylistyka Ceeda. Teraz nachodzą mnie myśli że może było warto dołożyć i kupić dopracowaną honde civic (to już 9 gen a nie dopiero 2 jak ceed). Coraz częściej myślę że te wszystkie pochlebne opinie / artykuły na temat nowego ceeda to marketingowy bullshit. Stara honda dawała dużo więcej frajdy z jazdy, było czuć spięcie kierowcy z autem auta z drogą, a w ceed jakoś tak nijako (opisowo - wolicie z gumką czy bez?) naciskam pedał a tu jakby dopiero po chwili jest reakcja, komputer przeliczył, ale coś wolno jakby tam pierwszą wersję procka dali. Nawet podgłaśnianie radia z kierownicy działa z opóźnienem. Ładnie wyglądające auto dla dziadka? Pozostaje jeszcze nadzieja że może coś się zmieni może po 5, 10 tyś bardziej przywykniemy do siebie, dotrzemy się, a może będzie rozwód i powrót do sprawdzonej marki (honda, bmw też fajne było)? Rada dla kupujących: Długa jazda próbna i nie tylko po autostradzie (tam autko sobie nawet radzi) ale po mieście i nie zapomnijcie na koniec zerknąć na średnie spalanie...
Ani dynamiczny ani oszczędny - no może w trasie jest lepiej. Brakuje elastyczności, już wiem dlaczego większość stosuje dalej niby stare MPI, albo bezpośredni z turbiną.
Dwójka coś haczy, czasem inne biegi niepewnie wchodzą, \"głośny\" lewarek.
Ogólnie OK, ale podczas dynamiczniejszego przyspieszania i hamowania przechyły przód tył.
Do tyłu bardzo mizernie zwłaszcza przy parkowaniu ciężko wyczuć odległość. Do przodu ok.
Pojazd raczej prosty w obsłudze, komputer prymitywny (nie mam lcd) mógłby mieć więcej opcji do ustawienia przez kierowcę. Fotele wygodne.
Jest OK.
Sporo miejsca z przodu i z tyłu.
Czasem na większej dziurze zaskrzypi deska, po za tym ok.
Raczej brak szans na średnie katalogowe przy dłuższych odcinkach. Miasto 9, trasa 7.
po 1000 kn jak na razie odpukać nic :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

7,8