Ocena kierowcy - Kia Ceed II Kombi

jakubkrasnik, 10 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2012
Kia Ceed II Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : 7 lat gwarancji mam nadzieje że też min 7 lat spokoju, myślę że kupno nowego (pierwszego) auta nie będzie z perspektywy czasu złym wyborem.
Karoseria : po zimie pojawiły ię 4 małe pryszcze na krawędziach 3 progów. W serwisie powiedzieli, że prawdopodobnie lakier był zarysowany dosyć głęboko od buta (wsiadanie, wysiadanie). Usterka usunięta na gwarancji, nie ma śladu. Poza tym prawdopodobnie mechanicznym uszkodzeniem brak grama korozji. Mam nadzieję że tak zostanie, zresztą na takier jest 5 lat gwarancji. Może biały kolor ma jakiś delikatniejszy lakier? Nie spotkali się do tej pory z taką usterką,. Podobno na progach kia zaoszczędziła trochę na grubości lakieru.
Jak za te pieniądze nie ma się czego wstydzić, pełnowartościowe auto dla całej rodziny. Rzuca się w oczy, klinowata sylwetka.
135 KM w zupełności wystarcza do sprawnego poruszania się, nie jest przy tym paliwożerny. Silnik chodzi po japońsku. Ciągnie i ciągnie i ciągnie aż do czerwonego pola. Zastanawiając się nad zakupem przez chwilę myślałem o 1,4, wiadomo, rozbija się o kasę. Ale jednak oszczędność na silniku to głupia decyzja. Benzynka ponadto jest tańsza w eksploatacji (przeglądy) i mniej awaryjna niż diesle. Trochę większe spalanie rekompensuje sporo niższa cena zakupu niż w przypadku diesla.
Biegi bardzo precyzyjnie wchodzą nic nie haczy. 6 bieg duży plus!
Nic nie mogę złego powiedzieć. Elektryczne wspomaganie, nie jest zbyt mocne, samochód "czuć" cały czas.
Do przodu i na boki bez zarzutu, a do tyłu trochę gorzej (małe szybki w przedziale bagażowym) ale mam czujniki cofania :-)
Jedyną rzeczą na którą zwróciłem uwagę taki minus, to położenie uchwytu do zamykania drzwi w boczku, gniecie w łokieć, poza tym drobiazgiem same plusy. Poza tym materiały (na co zwracałem uwagę) miękkie: deska, boczki. Nie tani twardy plastik jak w np Skodzie. Świetna jakość sprasowania, nie ma się czego czepić. Plus za podwójną podłogę w bagażniku, i mnóstwo schowków na drobiazgi pod nią. Nic się nie pałęta po bagażniku.
Nie zauważyłem by coś było nie tak, szybko się nagrzewa, klima szybko chłodzi.
Nikt nie będzie narzekał. Dużo miejsca na tylnej kanapie, na nogi. Wysocy niż nie będą narzekać z głową.
Przy normalnej jeździe do 3tys, praktycznie ledwo słychać silnik, na postoju w ogóle, zawieszenie tłumi super, nic nie puka, nie stuka nie skrzypi, żadne plastiki. Od wiatru także dobrze wyciszony, jazda z większą prędkością nie stanowi problemu, może tylko szum opon mógłby być lepiej wytłumiony, ale może się czepiam, jeżdżę już 15 tys i samochód mi trochę spowszedniał. Jak go odebrałem to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony wyciszeniem, zwłaszcza w porównaniu do mojego poprzedniego auta xsary 1,4 2003 r.
Zawsze mogłoby być lepiej. Przeglądy co 2 lata koszt ok 900, sama wymiana oleju 240, nie jest źle.
myślę że doskonały stosunek. 62500 za kombi ze wszystkimi możliwymi systemami bezpieczeństwa (do tej pory w niektórych nie wiem o co chodzi), niezłym wyposażeniem wersja M: 4 poduszki, kurtyny powietrzne, ESC - stabilizacja toru jazdy, TCS - kontrola trakcji, HAC - wspomaganie pokonywania podjazdów (fajna sprawa), VSM - system podpowiedzi ruchu kierownicy, ABS, EBD - rozdział siły hamowania, BAS - wspomaganie hamowania, ESS - automatyczne włączanie świateł awaryjnych przy nagłym hamowaniu, światła dzienne, halogeny, światła mijania projekcyjne, czujniki parkowania, świetny zestaw audio USB, iPod, zest głośnomówiący (wszystko sterowane również głosem) kierownica wielofunkcyjna, klimatyzacja i chłodzony schowek
nie zdarzyły się
nie zdarzyły się