Ocena kierowcy - Kia Ceed II Kombi

pawel, 9 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2013
Kia Ceed II Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Ciche zawieszenie, w sumie powinienem dołączyć silnik, bo też cichy i do tego zrywny
Po poprzednim kombi długo się nie zastanawiałem. Szkoda tylko, że nie załapałem się na wersję limitowaną z nawigacją i innymi pierdołami, na którą trzeba było czekać prawie pół roku... Auto w porównaniu do poprzedniej wersji ma totalnie inne zawieszenie - lepsze, inny silnik (który do 10 tys km był mułowaty) - teraz ogólnie lepiej się zbiera i pali ciut mniej. Opony niestety słabe - letni Hankook jest głośniejszy od zimowej Dębicy - koła wymieniłem na aluminiowe 16-tki i opony continentala (coś tam "premium contact") i jest o wiele lepiej, wręcz doskonale. Konkurencja ma się czego bać - wiem bo mam też mam styczność z innymi markami..
Doskonale być nie może, dól (do 3 tys obr.) bardzo kulturalnie, nawet cicho, ale jest słaby, bo to wolnossąca jednostka więc czego się tu spodziewać, i to po oszałamiającej pojemności 1,6... Powyżej 4 tys. idzie nieźle ale głośno. Duża wrażliwość na paliwo złej jakości - odczuwalne wrażenia z jazdy. Komputer dziwnie steruje przy szybkiej zmianie biegów - odcina moc na krótką chwilę - pewnie aby zbyt nie przeciążać sprzęgła i skrzyni - ale to tylko moja teoria. Ogólnie silnik jest po prostu dobry - podobnie jak poprzednik nie bierze oleju i jak się nie zepsuje to będzie git.
Biegi wchodzą płynnie bez zarzutów. Wsteczny czasem haczy raz na 100 ale to chyba wszędzie tak się może zdarzyć. Szybka zmiana z jedynki na dwójkę nic nie da, bo komputer ostudzi zapały i odetnie wtrysk - no i zapomnijmy o sprincie do setki. Za to na trasie nie ma problemów - 3-ci bieg, zakres powyżej 4 tys. obrotów i jest rewelacyjnie idzie prawie jak 2,0 tdi 140 PS - mam bezpośrednie porównanie i wiem co mówię.
Bardzo dobrze ale po zmianie opon, bo oferowane hankook-i były fatalne (były głośne, tłukły i szumiały). Nierówności poprzeczne są dobrze tłumione, ale ABS jest nadgorliwy potrafi podbić pedał hamulca na nierównościach.
Trójkącik z przodu nie pomaga, szyba z przodu paruje, słaby nawiew na szybę, klima to ratuje - ale trzeba w to ingerować. Do tyłu poprawnie brak zastrzeżeń.
O ile chodzi o obsługę dotyczącą bezpośrednio funkcji potrzebnych do poruszania się po drodze to jest super - ale media to lipa - trzeba się tego uczyć, a pani, która mówi "wydaj polecenie" ma podobny głos do Czubówny!:)
Chłodzi dobrze grzeje też dobrze - może ta parująca szyba przednia psuje wszystko ale chyba się czepiam...
Siedzenia wygodne, dłuższe siedzisko w porównaniu do poprzedniej wersji. Więcej miejsca dla kierowcy niż np: w nowej Astrze, która ma wadę obudowy (prawa noga) i w focusie , w którym też bolała mnie noga na trasie.
Jest bardzo dobrze, silnik głośny ale tylko powyżej 5-ciu tys. W porównaniu do konkurencji szacun. Astra w benzynie to jakaś kpina, focus porównywalny - a TDI po prosu zagłusza wszystkich...
U mnie 8,4 w mieście, krótkie trasy i ciężka noga, jazda autostradowa jest mega zaskoczeniem - po prostu jak na benzynę pali mało
Niska utrata wartości - wiem bo sprzedałem poprzedni powyżej ceny ubezpieczenia AC i to w jeden dzień! Kwota zakupu bez komentarza - proszę samemu porównać ceny. Jakość niestety nie jest z najwyższej półki ale to też nie jest klasa premium. Ogólnie jest dobrze.
Nic się nie zepsuło.
Brak, oby tak dalej...