Ocena kierowcy - Kia Ceed II pro_cee´d

Geniu, 9 lat temu
Silnik 1.4 DOHC 100KM 74kW
Rok produkcji 2014
Kia Ceed II pro_cee´d 1.4 DOHC 100KM 74kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Kupiłem auto 3 drzwiowe ponieważ jestem emerytem i jeżdzę tylko z żoną, jest to samochód naprawdę ładny, przede wszystkim wygodny, jechałem nim prawie 1000 km bez większych przerw i nie byłem zmęczony. Jest też oszczędny, średnia spalania na tej długiej trasie to 6,7 L, była to trasa głównie autostradowa, nie przekraczałem 120km/h. Poprzednio jeżdziłem Alfą Romeo Giuliettą 170 KM tak więc szybką jazdę samochodem mam już za sobą. Teraz cieszę się pięknem i wygodą mojej nowej "kianki" pro-ceed. Polecam!
Samochód bardzo wygodny, dedykowany dla dwu osób /cztery też się zmieszczą/, piękna karoseria-cudeńko. Wersja M z dodatkim DFA, bagażnik 380l- raczej duży. Bardzo cichy, kolor biały bardzo pasuje.
Silnik 100 KM dla 2 osób zupełnie wystarcza, jest cichy zarówno na niskich jak i wysokich obrotach. Posiada łańcuch rozrządu, można go zagazować, ale raczej nie warto-benzyna po 4,30? Spalanie przy 100km/h-6,8 L
Działa dobrze, gdy kierowca jest wprawiony. Nie haczy i ma dobrze rozłożone przełożenia, w stosunku do mocy silnika, no i przede wszystkim ma sześć biegów.
Układ jezdny jest o klasę wyżej, z przodu tradycyjnie z tyłu zawieszenie wielowahaczowe . Można jeżdzić po wybojach nie czując ich. Na zakrętach ok. jest ciche na prostych.
Bardzo dobra do przodu i na boki, do tyłu czujniki cofania za darmo- w promocji. Można podwyższyć fotel kierowcy i poprzez panoramiczną szybę widać wszystko jak w kinie.
Jest to najwygodniejszy samochód z 14 które do tej pory posiadałem. Deska rozdzielcza zwrócona w stronę kierowcy, klimatyzacja dwustrefowa z wyświetlaczem, piękne i czytelne zegary, pełna informacja dla kierowcy.
Klimatyzacja działa cichutko, słychać tylko lekki szum wentylatora, grzeje i chłodzi bardzo dobrze. Zimą bardzo szybko się nagrzewa. Klimatyzacja ma dwa tryby pracy Soft-łagodny i Fast-szybki nawiew.
Przestrzeń kierowcy i pasażera robi wrażenie olbrzymiej dzięki dużej panoramicznej szybie oraz pochyleniu do przodu deski rozdzielczej, z tyłu nie jechałem więc się nie wypowiadam. Ale głównym atutem tego samochodu są super wygodne siedzenia
Jazda tym samochodem to poezja. Kierowca ma wrażenie, że płynie po drodze, słychać tylko szum opon i radio nastawione na najniższą głośność, a więc jest super cicho.
Jest to samochód klasy niższa-średnia i takie są koszty utrzymania. 7 lat gwarancji, jeżeli ktoś uważa, że przeglądy są za drogie może z tego zrezygnować i serwisować u znajomego mechanika taniej. Konkurencja daje tylko 2 lata gwarancji.
Kupiłem ten samochód naprawdę tanio. 60040,0 zł z pakietem DFA minus 2500,0 upust, minus 8 procent upustu za grupę zawodową uczyniło sumę ok. 53000,00 zł. Samochód posiada wszystko to, co powinno posiadać współczesne auto.
Kupiłem samochód nowy, przejechałem dopiero 3000 km. mogę tylko dodać, że nic nie puka nie stuka i nie ma żadnych usterek.
Do tej pory nie było żadnych usterek, ale mam 7 lat gwarancji więc się tym nie martwię.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC 100KM 74kW [l/100km]

6,4