Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Kia Cerato - Oceń swoje auto

lista nadwozi Kia Cerato

lista silników Kia Cerato

Oceny Kia Cerato

7% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 16.10.2006 14:39:54 przez

Od ponad pol roku stalem przed dylematem co kupic i obserwowalem rynek. Poniewaz wyleczylem sie z Fiata zaczalem szukac innej marki. Warunki brzegowe to: auto nowe, wieksze niz dotychczas uzytkowana Albea, sedan, diesel, klima, cena do 60 tys. Wyselekcjonowalem modele, kotre mi podpasowaly: - Octavia II 1.9 TDI 105KM (ok. 74 tys zl.), - Focus 1.6 TDCI 90KM (ok. 68 tys. zl.), - Corolla 1.4 D4D 90KM (ok. 68 tys.), - Megane 1.5 DCI 85KM (ok. 64 tys.). Sa to modele z podstawowymi silnikami diesla i ze srednim wypasem. Jednak ceny mimo ze promocyjne to wg mnie wysokie i przekraczaly zalozony przeze mnie maksymalny pulap 60 tys. Drazylem wiec dalej i natknalem sie na KIA. Zainteresowalem sie Rio 1.5 CDRI 110KM oraz Cerato 1.6 CRDI 115KM. Odbylem jazdy probne, duzo czytalem i dowiadywalem sie na temat tych modeli. Jezdzi tego po polskich drogach niewiele, jednak zaryzykowalem i kupilem Cerato 1.6CRDI wersja Comfort (nowoczesny diesel Common Rail z VGT 115KM 260Nm, ktory bedzie montowany rowniez w nowej KIA Cee´d, maualna klima, ABS z EBD, elektryczne szyby przod, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, itd). Na auto jest 3 lata gwarancji bez limitu km, przeglady co 15 tys. Koncowa cena (po duzym upuscie) to 55 800 + promocyjne dodatki. Autem jezdze od kilku dni i jestem bardzo zadowolony. Samochod ma bardzo ladny wyglad i linie nadwozia, jest wygodny, cichy, dobrze sie prowadzi, a praca silnika sprawia b. dobre wrazenie, cena bardzo atrakcyjna. Mam nadzieje, ze w przyszlosci rowniez bede zadowolony z tego auta.

dodano 13.06.2011 11:43:47 przez

Bardzo dobra jakość samochodu przy umiarkowanej cenie z rynku wtórnego. Samochód dobrze wyposażony: klimatronik, pełna elektryka, 10 poduszek powietrznych, system isofix. Według mnie jest to niedoceniony lider w tej klasie aut. Kiedy kia wypuściła ten model w 2004 roku mało kto wybierał super wyposażonego diesela w cenie benzynowego golfa. Poprzednie modele koreańców ze względu na blacharkę, ekonomikę i awaryjność nie przemawiały za zakupem tego modelu. Po latach okazało się, że to nie tylko dobrze wyposażony i bezpieczny samochód, ale również super bezawaryjny! Kia cerato to nic innego jak dzisiejsze ceed z tym, że ceed jest produkowane na ilość na słowacji, a cerato produkowane było w koreii z dużą dbałością aby przyciągnąć klientów-nie udało się. Dlatego obecnie użytkownicy cerato mają wiele dobrego do powiedzenia o tym modelu. Moja ocena jest taka, że cerato to jeden z najlepszych compaktów z lat 2005. Oczywiście polecam

dodano 13.05.2011 21:47:34 przez

Polecam ten samochód dla każdego kto jest już znudzony niemieckimi samochodami i nudnymi japońcami. Ten samochód to kompromis między udanym golfem 5, a niezawodną toyotą corollą. Jest tu dużo więcej przyjemności z jazdy niż w golfie, a pod względem usterkowości może nawet bije toyotę! Cerato jest samochodem mało popularnym na naszym rynku, ale sympatyków nie brakuję (jeszcze nie słyszałem od żadnego użytkownika tego samochodu złej opinii). Warto chyba podkreślić fakt, iż pracuję na serwisie KIA :) Wierzcie lub nie, ale od 2006 roku ani jedna cerato nie przyjechała na serwis z usterką! Tylko na przeglądy związane z wymianą oleju i filtrów. Na podstawie tego sam nabyłem ten samochodzik przeszło rok temu z rynku wtórnego (francja) i potwierdzam - samochód bezawaryjny. Wadą fabryczną tego modelu jest błędnie działający komputer oraz wibracje silnika przy zbyt niskiej prędkości obrotowej (do 1500obr).

dodano 12.10.2009 22:09:00 przez

Długo przymierzałem siędo napisania tego komentarza, ale to dlatego, że chciałem ten samochód troszkę przetestować. Jeździłem wieloma autami, na prawdę różnych klas tak więc nie zachwycam się byle czym. Ogólnie autko mi się bardzo podoba, fajne jest z linii nadwozia (mam dodatkowo spojler nad szybą i progi obniżające) no i fajnie się spisujące. miałem jużkiedyśdoczynienia z kia i nie mogłem nic złego na to autko pwoiedzieć i dalej uważam że są to dobre auta, może prestiż nie ten, ale mając passata b5fl z 2004r i ciągle będąc z nim na przeglądach zwątpiłem w te auta prestiżowe. Poza tym nie lubięrzucać się na ulicy tak bardzo w oczy, dlatego wybrałem samochód wyglądający jak toyota corolla na pierwszy rzut oka, a znaczek kia sprawia że część osób szydzi z tej marki, i dobrze, nie muszą wiedzieć że to kawał solidnej roboty.

dodano 12.03.2007 20:52:28 przez

Uwazam te autko jako swietna alternatywe dla zakupow pojazdow bardziej renomowanych firm. Jezeli sie go dokona w Niemczech otrzymuje sie auto wspaniale wyposazone, o ktorym w polskich salonach mozna pomarzyc. Szczerze polecam i zachecam do kupna. Przy wyborze tego autka kierowalem sie opiniami wlasnie z tej strony. Pisalem maile do osob publikujacych tutaj swoje uwagi. To oni utwierdzili mnie, ze dokonalem wlasciwego wyboru. Rowniez i ja podaje swoj mail i ... prosze pisac. W miare mozliwosci odpowiem na pytania.

dodano 28.10.2009 21:43:09 przez

Auto bardzo dobrze znosi eco-driving jaki i katowanie na wysokich obrotach. Łatwo jest osiągnąc małe spalanie, ale na 2 i 3 kusi, żeby podciągnąc go pod czerwone pole obrotów. Wyścigówka z niej mierna, ale daje radośc z jazdy, przyspieszenie w miare dobre. Przez 33 tysiące tylko filtry i nic więcej, żadnych usterek. Auto godne polecenia, jeśli ktoś woli 3 letnie auto od 10 letniego niemieckiego trupa. Żałuje tylko, że nie wybrałem diesla, no ale mówi się trudno, może następnym razem :)

dodano 18.02.2006 21:18:30 przez

porównując stosunek ceny do wyposażenia to naprawdę dobra oferta , wykończenie wnętrza i nie tylko : solidne. Sylwetka nie odbiega od samochodów "dobrych marek."Jazda naprawdę - super . Silnik elastyczny , dobre przyśpieszenie i ważne : nie jest" paliwożerny". W kabinie nie słychać żadnych zgrzytów ani skrzypienia ze strony tapicerki.Jest cicho i spokojnie .Bardzo miłe ,jasne wnętrze!!!!!.

dodano 13.04.2008 14:30:22 przez

auto bez zastrzeżeń, jedyne zastrzeżenia to SERWISY kompletny brak wiedzy serwisantów na temat aut które obsługują, niedoszkoleni, jak miałem stłuczkę i uszkodziłem przód to na części czekałem prawie 2 miesiące!!! TO JEST TRAGEDIA w fordzie idzie sie do hurtowni i bierze z półki, mam nadzieje że w przypadku aut robionych na Słowacji czeka sie krócej na części...

dodano 06.10.2005 11:17:44 przez

miałem do wyboru konkurenta astrę III lub Golfa V i zdecydowała cena zaoszczędziłem prawie 30.000złotych jeśli nawet utrata wartości jest większa to i tak z wyboru jestem bardzo zadowolony przecież te samochody prawie niczym się nie różnią - ha ha marką ale co z tego Koncern Hyundai i KIA naprawdę zrobił ogromny krok w przód

dodano 29.12.2009 00:18:35 przez

Za caloksztalt duzy plus. Mam wrazenie ze to jest wreszcie samochod sam w sobie, nie przekombinowany, nie za ladny, nie za brzydki, nikt go nie ukradnie, lusterka nie pasuja do VW :) ani kola, w sumie prawie ideal. Auto sprawnie jezdzi i nawet trabi :)

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.4 100KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Kia Cerato, oglądali także

Dowiedz się więcej o Kia Cerato