Ocena kierowcy - Kia Cerato Hatchback

loozack, 8 lat temu
Silnik 1.5 CRDi 102KM 75kW
Rok produkcji 2005
Kia Cerato Hatchback 1.5 CRDi 102KM 75kW od 2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo cichy, dynamiczny i mega oszczędny.
Silnik : Problemy z pracą silnika przy temperaturze poniżej -10 stopni
Ogólnie bardzo przyjemne autko. Jako drobny mankament można uznać nieco za mały (jak dla mnie) bagażnik. Podawane w opisie 500 litrów pojemności bagażnika jest grubo przesadzone.
Dynamiczny, oszczędny, o wysokiej kulturze pracy silnik. Trzeba pamiętać, aby w zimie koniecznie dolewać do ON uszlachetniacz zimą bo lubi mieć problemy z pracą w temperaturze poniżej -10 stopni.
Nie ma się do czego przyczepić. Skrzynia działa precyzyjnie.
Trzyma się drogi jak przyklejony. Sprawnie reaguje na polecenia wydawane kierownicą.
Widoczność do przodu i do tyłu bez większych zastrzeżeń.
Wszystkie przyciski dźwignie i temu podobne rozmieszczone są w sposób jasny i przejrzysty można by rzec intuicyjny
W miarę szybko w aucie robi się ciepło zimową porą. Nieco słabo działa klimatyzacja (w moim przypadku manualna), nawet bezpośrednio po dobiciu i odgrzybieniu.
Pomimo jednak niewielkich rozmiarów w aucie jest naprawdę dużo przestrzeni.
Nie sądziłem, że jadąc dieslem można swobodnie rozmawiać przy prędkości autostradowej 140 km/h. Naprawdę solidnie wyciszone auto.
Ceny części nie odbiegają specjalnie od konkurencji, choć nie zawsze są dostępne od ręki.
Wydaje mi się, że auto ma dobry stosunek ceny do jakości. Nie jest bardzo popularne, więc i cena zakupu nie jest mocno wyśrubowana. Podejrzewam, że może być ciężko znaleźć nowego nabywcę, ale póki co to nie zamierzam się pozbywać tego auta.
Z drobnych usterek jakie maiłem do tej pory to problem z pracą silnika (zasilanie paliwem) przy temperaturach poniżej -10 stopni. Należy pamiętać o używaniu uszlachetniacza najlepiej przez całą zimę. Pozostałe usterki dotyczyły niefabrycznego wyposażenia.
Przeżyłem tylko pęknięcie uszczelki pod głowicą. Nic więcej poważnego się nie wydarzyło przez dwa lata użytkowania.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 CRDi 102KM 75kW [l/100km]

5,8