Ocena kierowcy - Kia Cerato Sedan

to.maszzz@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.5 CRDi 102KM 75kW
Rok produkcji 2006
Kia Cerato Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW od 2004 - Oceń swoje auto
Od ponad pol roku stalem przed dylematem co kupic i obserwowalem rynek. Poniewaz wyleczylem sie z Fiata zaczalem szukac innej marki. Warunki brzegowe to: auto nowe, wieksze niz dotychczas uzytkowana Albea, sedan, diesel, klima, cena do 60 tys. Wyselekcjonowalem modele, kotre mi podpasowaly: - Octavia II 1.9 TDI 105KM (ok. 74 tys zl.), - Focus 1.6 TDCI 90KM (ok. 68 tys. zl.), - Corolla 1.4 D4D 90KM (ok. 68 tys.), - Megane 1.5 DCI 85KM (ok. 64 tys.). Sa to modele z podstawowymi silnikami diesla i ze srednim wypasem. Jednak ceny mimo ze promocyjne to wg mnie wysokie i przekraczaly zalozony przeze mnie maksymalny pulap 60 tys. Drazylem wiec dalej i natknalem sie na KIA. Zainteresowalem sie Rio 1.5 CDRI 110KM oraz Cerato 1.6 CRDI 115KM. Odbylem jazdy probne, duzo czytalem i dowiadywalem sie na temat tych modeli. Jezdzi tego po polskich drogach niewiele, jednak zaryzykowalem i kupilem Cerato 1.6CRDI wersja Comfort (nowoczesny diesel Common Rail z VGT 115KM 260Nm, ktory bedzie montowany rowniez w nowej KIA Cee´d, maualna klima, ABS z EBD, elektryczne szyby przod, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, itd). Na auto jest 3 lata gwarancji bez limitu km, przeglady co 15 tys. Koncowa cena (po duzym upuscie) to 55 800 + promocyjne dodatki. Autem jezdze od kilku dni i jestem bardzo zadowolony. Samochod ma bardzo ladny wyglad i linie nadwozia, jest wygodny, cichy, dobrze sie prowadzi, a praca silnika sprawia b. dobre wrazenie, cena bardzo atrakcyjna. Mam nadzieje, ze w przyszlosci rowniez bede zadowolony z tego auta.
Silnik to 1.6 CRDI - odznacza sie wysoka kultura pracy, dobra elastycznascia i jest ekonomiczny. Wg mnie zapewnia epsze wrazenia podczas jazdy niz 1.5 CRDI.
Mogloby byc lepiej. Lewarek pracuje precyzyjnie ale troche za ciezko. Dwojka czasem minimalnie haczy,
Zawieszenie dosc komfortowe. Bardzo lagodnie pokonuje wieksze i mniejsze nierownosci. Prowadzi sie pewnie. W zakretach rowniez OK.
Widocznosc na wprost i na boki dobra (przednie slupki nie sa za grube). Do tylu gorzej. Ale z uwagi na regulacje fotela kierowcy (gora/ dol) oraz czujniki cofania daje 5.
Przyrzady rozmieszczone ergonomicznie i opisane w odpowiedni sposob. Siedzenie kierowcy z wyraznym podparciem ledzwiowym, co powoduje, ze aby oprzec glowe na zaglowku, trzeba sie wyprezyc. Ale fotele sa wygodne
Manualna klimatyzacja nawet na 1 biegu dmuchawy radzi sobie bardzo szybko z parujacymi szybami. Ogrzewanie tez OK, czuc cieplo juz po przejechaniu kilku kilometrow w obecnych warunkach pogodowych (pazdziernik).
Auto wewnatrz bardzo obszerne. Szczegolnie duzo miejsca na tylnej kanapie, nad glowami rowniez. Bagaznik bardzo duzy (538l) lecz stosunkowo plytki.
Auto dobrze wyciszone. Mimo, ze diesel to w czasie jazdy takze powyzej 120 nie czuje sie dyskomfortu.
Jak na razie przejechalem 600km a wg wskaznika zostalo mi 1/4 paliwa w baku. Zapowiada sie wiec ksiazkowe spalanie - 6.5l w miescie. To mnie satysfakcjonuje.
j.w.
Ogolnie OK. Na wybojach postukuje zamek schowka po stronie pasazera. Serwis podczas montazu radia pokaleczyl (prawdopodobnie zwyklym srubokretem) czesc konsoli srodkowej. Amatorszczyzna...
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 CRDi 102KM 75kW [l/100km]