Ocena kierowcy - Kia Clarus I Sedan

Cegiel, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Kia Clarus I Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Ogólnie samochód oceniam przeciętnie ze względu na wysoki komfort jazdy (przy dwóch osobach, przy 4 dobija) i ogrąmną ilość miejsca dla pasażerów, i idealną pozycję za kierownicą jak dla mnie oczywiście, ale drugiego nie kupie ze względu na ilość usterek jakie przez dwa lata wyszly, może był kręcony licznik dlatego, ale nic mi o tym niewidamo! Ja jestem II właścicielem.
wystarczający, fajnie się wkręca na obroty na benzynie, elastyczny
bez wad, ale nie urzeka, biegi same nie chcą wskakiwać :-)
w Daewoo Espero jest zdecydowanie pewniejszy, plus za dużą siłę wspomagania kierownicy nie trzeba się wysilać :-) bardzo komfortowy - płynie po drodze, trochę chałasujące zawieszenie, w serwisie powiedzieli, że te typy tak mają, może i racja auto przeszło dwa razy przegląd rejestracyjny i nic nie wykryto :-(
jak w nowszych i zaokrąglonych autach za wiele nie widać, wielki plus za wsteczne lusterka
wszystko pod ręką, pozycja za kierownicą jak rzadko w którym samchodzie, idealny na długie trasy, wygodne fotele
w zupełności wystarczające w zimie i w lato (klima)
ogromny, ilość na nogi tylnych pasażerów wzorowa - wysoki kierowca !!
jak na ten rocznik jedno z głośniejszych samochodów jakim jeździłem
na benzynie ok w mieście do 10l na gazie do 14-15l stanowczo za dużo, zaleta nie wielki spadek mocy na gazie, min na miescie 12,5l ale połowa jazdy na luzie :-) na trasie średnio 9,5 ale min to 8,5
jak za tą jakość cena do zaakceptowania
palące się podświetlenie deski rozdzielczej, awaria włącznika otwierania bagażnika, awaria elektrozamka wlewu paliwa, awaria centralnego zamka i wymiana siłownika strującego, jednym słowem za 2 lata eksploatacji zdecydowanie za dużo jak na ten przebieg i rocznik.
porzebieg 160tyś skrzynia wyje, sprężarka klimatyzacji wyje, rozrusznik musiałem robić bo się skończył, tylne zaciski do regeneracji, sprzęgło się kończy (ale to eskploatacyjny materiał) - za dużo tego, ale w trasie nie stanął :-)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

11,0