Ocena kierowcy - Kia Magentis II Sedan

bodzio, 11 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Kia Magentis II Sedan 2.0 CRDi 140KM 103kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie przy duzych predkosciach, wielkosc bagaznika, przestrzen dla kierowcy i pasarzerow
Jestem zaskoczony tym autem bradzo na plus. Przestrzen, komfort jazdy, olbrzymi bagaznik - naprawde udany pojazd nie sprawiajacay problemow gdy serwisowany na czas
Silnik jest OK, wydaje mi sie ze rozsadnie dobrany do masy auta.
Biegi ladnie wskakuja, nie ma chaczen czy innych takich, od razu sie przyzwyczailem, 6ty bieg na trase to super sprawa
Zawieszenie po pierwsze bardzo trwale - w podobnych okresach uzytkowania niedalo sie uniknac napraw z Volvem S70 i Roverem 75. Dojazd do domu mam taki ze musze przejechac codziennie 17 progow zwalniajacych aby dojechac do glownej i wracajac to samo wiec akurat w tym aspekcie mam porownanie - trwale zawieszenie, aby bylo stabilnie na autostradach trzeba pilnowac cisnienia w oponach a najlepiej zalozyc felgi 17
Do tylu trzeba uwazac - ale w sumie jestem przyzwyczajony bo S70 i Rover 75 nie byly lepsze, jak na gabaryty auta to wszystko ladnie da sie kontrolowac
tutaj nie bede sie rozpisywal bo wszystko jest na swoim miejscu - kupilem auto odpalilem i pojechalem i nigdy zadnego przycisku nie szukalem - a w poprzednikach sie zdarzylo nie raz - tylko ta manetka kierunkow z \"drugiej\" strony :) kwestia przyzwyczajenia :)
w zimie grzeje super - w lecie klima chlodzi idealnie - ostatnie wakacje byly duuuze upaly i nie zdazylo mi sie ustawic klimy na max na dlugiej trasie bo w kabinie sie robi za zimno
przestrzeni od groma - duzy ze mnie facet z brzuchem piwnym a za moim fotelem bez problemu miesci sie pasazer moich rozmiarow. Z tylu miejsca naprawde sporo - podroze nie mecza. Niby \"tanie\" te fotele i nie ma u mnie duzo regulacji to naprawde sa wygodne i nie odczowa sie zmeczenia przy dlugich trasach - przemysalne wszystko wyglada na to.
Tutaj zaskoczenie na maksa - silnika prawie nie slychac, do 100kph cisza z delikatnym mruczeniem w tle. Musze dodac ze czesto podrozoje na autostradach i bez problemu da sie jechac tym autem do 180kph mozna powiedziec w komforcie - swist powietrza jezt duzo mniej uciazliwy niz w autach ktore wczesniej uzywalem.
Mogloby byc lepiej u mnie pomiedzy 7 a 8L ale trzeba dodac ze mam DPF do ktorego nie kupuje jakis specjalnych plynow tylko \"ciagnie\" sobie z baku. Slyszalem ze po usunieciu DPF\'a spalanie idzie w dol - ale na razie nie przetestowane gdyz wszystko dziala bez zarzutow wiec nic nie kombinuje.
Za cene ktora za niego zaplacilem doliczajac nawet koszty naprawy glowicy, pompy i paska to moglbym jezdzic co najwyzej autem z 2 klasy nizej z tego rocznika. Jezdze duzo wiec nie potrzebuje \"show-car\'a\" a brak zainteresowania zlodzieji dla mnie jest takze punktem na plus.
Drobiazgow nie ma. JEdyna rzecz to okresowe czyszczenie EGR - ale to chyba w kazdym dieslu - w Kia latwy dostep
Oceniam na dobrze bo mam w pamieci rozwalona pompe wody a przez to pasek i glowica na trasie przy predkosci 170kph. Oczywiscie usterka powstala w skutek mojego wlasnego zaniedbania i nie wymienieniu pompy i paska na czas. Naprawy daly po kieszeni ale dostepnosc czesci i naprawa nie stanowily najmniejszego problemu. Calosc kosztowala mnie okolo 3500zl - od momentu naprawy zadnych problemow i oby tak dalej. Wszystkim ktorym gwarancja sie skonczyla polecam \"przypilnowanie\" pompy wody. Zamienniki np. SKF sa duzo lepsze niz czesci orginane KIA produkowane w Chinach. To moja opinia kazdy zdecyduje sam :) A cha KIA nie da ci znac na desce ze ubywa plynu w zbiorniku wyrownawczym bo nie ma sensora wiec jak pompa sie rozleci nie dostaniesz \"cynka\" chyba ze zajzysz pod mache ;) W skutek mojego zaniedbania powstala usterka - oprocz tego nic sie nigdy nie wydazylo stad moja ocena.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 140KM 103kW [l/100km]

7,1