Ocena kierowcy - Kia Opirus

zlotko5, 12 lat temu
Silnik 3.5 i V6 24V 203KM 149kW
Rok produkcji 2004
Kia Opirus 3.5 i V6 24V 203KM 149kW 2003-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Wykończenie wnętrza samochodu. Dla zainteresowanych podaje stronkę grze można uzyskać klkla przydatnych informacji na temat tego samochodu http://kia.cardroom.com.pl/cars/opirus/silniki/ Gdyby ktośmiał jakies pytania chetnie pomogę arkme@o2.pl
Jedno jest pewne że to nie jest ekonomiczne auto do miasta, ale nadrabia komfortem podróżowania, bardzo dużo miejsca, bardzo dobre wykończenie. Jeżeli chce ktoś chce uniknąć wyłaniania się z tłumu właścicieli samochodów na pewno nie jest to samochód do takiej osoby, ten samochód po prostu przyciąga wzrok nie tylko kierowców stojących na światłach ale i przechodniów i robi furrore pod marketem.
Silnik pracuje bardzo cicho nieźle się wkręca na obroty. Od razu słychać że to japończyk dopracowany !!
Automatyczna skrzynia biegów troszkę ospała,wolno reaguje jeżeli chodzi o redukcję biegu na niższy przy przyspieszaniu. Natomiast idealna do wolnej jazdy bardzo dobrze zmienia biegi tzn.1,2,3,4,5 a ja już 50km/h mam :-) Nie ma zacięcia sportowego.
Generalnie jest ok.
Bardzo dobra dala osób powyżej 170cm dla niższych może być troszeczkę gorzej.
W pozycji auto mile zaskakuje przy odpalaniu najpierw nawiew na szybę bardzo przydatne w deszczowe jak ki mroźne dni potem nawiew na stop itd. Dosyć szybko osiąga temperaturę po przejechaniu 2km w mieście, ważne jest aby filtr przeciwpyłkowy był czysty.
Bardzo dobra, w porównaniu z moim poprzednim samochodem Bmw 530d kombi to boisko do gry.Bardzo dużo miejsca na tylnej kanapie, przy maksymalny odsunięciu przednich foteli na max bez problemu może podróżować z tyłu osoba o wzroście 2m.
Mogło by być troszeczkę ciszej aczkolwiek wszystko na wysokim poziomie.
jeżeli chodzi o spalanie w mieście przy spokojnej jeździe to 18l LPG, trasa cztery dorosłe osoby spokojna jazda 13l LPG, trasa cztery osoby szybka jazda po polskich drogach (bez autostrad)15l LPG
Samochód z 2004roku z instalacją LPG można nabyć do 30.000zł z przebiegiem około 90 tyś km. Wykończenie jest na bardzo dobrym poziomie nic nie puka nic nie stuka i nie trzeszczy, warto tu też zaznaczyć iż car audi jest tu naprawdę porządne-mnie miło zaskoczyło. co do kosztów utrzymania to nie mogę się wypowiadać ale z tego co się informowałem to tez nie jest tanio patrzą na ceny części zamiennych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 24V 203KM 149kW [l/100km]

16,1