Ocena kierowcy - Kia Picanto I

boofi@poczta.onet.pl boofi.prv.pl, 18 lat temu
Silnik 1.1 DOHC 65KM 48kW
Rok produkcji 2005
Kia Picanto I 1.1 DOHC 65KM 48kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
jak pierwszy raz do niej wsiadłem to się zakochałem , a jak się przejechałem to uczucie nie zgasło ;-) dodam ze trochę samochodów prowadziłem od fiata 126p po lexusa sc430 z 300KM silnikiem co do mojej wersji to jest b.dobrze wyposażona alufelgi 15" 175/50r15 ,klimatyzacja , 4xpoduszki, ABS z EBD chamulce tarczowe wentylowane przód , tył tarczowe , srebrno-niebieski metalik - wszystkie czesci lakierowane , nad tylna klapa lotka , wszystkie szyby elektryczne + el.lusterka , centralny z alarmem i pilotem w kluczyku (+blokada skrzyni) , schowki : na okulary nad kierowcą , pod siedzeniem pasażera , regulowana kierownica , 2 kolorowe fotele i tapicerka , barwione fabrycznie szyby , wspomaganie , kierownica i gałka zmiany biegów pokryte naturalną skórą , światła przeciwmgielne , i pewnie coś jeszcze dodam że wersja na niemcy posiada instalację głośnikową opartą o wysokotonówki w osłonach lusterek , nisko-sredniotonówki ok 13cm w drzwiach na plastikowych dystansach ; w tylnych drzwiach tez chyba podobne 13nastki - tego nie rozbierałem głośniki sa już wymienione na JLAUDIO VR600cs podpięte pod wzmacniacz AUDISON LRX 4.300 i wspomagane subem Cerwin Vega IT 10" a copowiem o starych seryjnych głośnikach - że grają całkiem poprawnie !! aż się zdziwiłem , biją wszystkie seryjne systemy które słyszałem (opr lexusa o którym wspomniałem wyżej - tam rządził BOSE ) kumpel posiadający 30cm subwoofer w swoim clio pierwszy raz siadając do kii dziwił się skąd tyle basu (jego 13nastki sony tego nie potrafią - a wciąż mówimy o oemowych produktach podpisanych przez KIA) ale wsumie coś w tym jest " TEŚCIU" w clarusie ma fabryczne głośniczki KII i też grają całkiem nieźle !!
Kultura pracy - jak najbardziej OK - 4 cylindry robią swoje Silnik chodzi cichutko , jest dobrze wyciszony ( na postoju w kabinie przy włączonym nawiewie na 1 cale go nie słychac) Skrzynia jednak jest zestopniowana na oszczędność - długie przełożenia - i autko traci na elastyczności i przyspieszeniu - do tego dochodzi znakomite wyciszenie i uczucie ze samochód WCALE nie przyspiesza (całkowicie subiektywne) przyspieszenie i elastyczność porównywalne z konkurencją może trzeba go będzie trochę podrasować ;-) ostatnio bylem na przegladzie i zalałem Mobil 1 5W50
Biegi wchodza miękko i precyzyjnie , jednak biegi mają długie przełożenia - + dla zużycia paliwa - dla elastyczności i przyspieszenia
Doskonały układ jezdny !! samochód wspaniale się prowadzi i łatwo wyczuć co się dzieje w picanto mam seryjne 15" felgi alu z oponami 175/50 R15 trochę mniejszy komfort - ale to prowadzenie
widoczność całkiem ok - jednak troche dziwne boczne lusterka
wszystkie przełączniki na swoim miejscu , dobrze i intuicyjnie rozlokowane , wygodne fotele (jednak nie regulowane na wysokość i do tego wysoka pozycja za kierownicą) , regulacja kolumny kierownicy pełno schowków
mam najbogatszą wersję sprzedawaną w niemczech oczywiście jest klimatyzacja (średnio wydajna) , nawiewy dobrze rozlokowane , jak grzeje - zobaczymy , chłodzić potrafi , wentylator nawiewu chodzi cicho !
jak na tak małe autko przestrzeni mnóstwo ! (kosztem bagażnika) niestety zarejestrowany na 4 osoby
naprawdę super silnika nie słychac (stad subiektywna ocena przyspieszeń) przy 160 km/h rozmawiam a nie krzyczę
mam ciężką nogę , + klimatyzacja no i kia trochę pali ... mogła by mniej , jednak wiem że potrafi być oszczędna
BDB
jak na razie bez JAKIEGOKOLWIEK problemu