Ocena kierowcy - Kia Picanto II Hatchback 3d

Adam, 11 lat temu
Rok produkcji 2011
Kia Picanto II Hatchback 3d 1.0 69KM 51kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Kabina wygląda jak w aucie klasy premium, a nie miejskim pryku :)
Auto jest eleganckie, ładne (choć to kwestia gustu), świetnie wykończone i bardzo wygodne. Znajomi zwracają uwagę na ogromną ilośc miejsca z przodu w stosunku do gabarytów zewnętrznych samochodu. ,,Kiłę\'\' fajnie się prowadzi i ludzie zwracają na nią uwagę, także zachęcam do zakupu.
Silnik pracuje bardzo cicho, choć bardzo lubi wysokie obroty. Jak dla mnie to 69 koni to troszkę za mało mocy, nie warto szukać 2000 zł oszczędności w stosunku do silnika 85!
Auto trzyma się drogi jak wyścigówka, w zakrętach nie ma najmniejszego problemu.
Wszystko ok, tylko te przeklęte przednie słupki utrudniają bardzo wyjazd z podporządkowanej.
Wszystko jest pod ręką, czytelnie, a w dodatku łądnie wygląda.
Słyszałem opinie, że klimatyzacja nie wyrabia jak jest bardzo gorąco. Jeszcze nie miałem okazji jej przetestować w 50 stopniowym upale, ale w naszych warunkach bez zastrzeżeń. Z ogrzewaniem i parowaniem szyb bezproblemowo.
Z przodu więcej miejsca niż w octavii, ale trzeba pamiętać że picanto to auto ,,dwuosobowe\'\', z tyłu usiądą co najwyżej 5 letnie dzieci.
Nawet na wysokich obrotach w kabinie jest cichutko, samochód wyciszony perfekcyjnie.
No z tym jest akurat średnio, w mieście pali mi około 7 litrów, na trasie 5,5 benzyny. Komputer pokładowy sugeruje odpowiednie przełożenia, ale gdyby się do nich stosować to jazda byłaby zbyt powolna. Moje spalanie jest przy jeździe dynamicznej.
Najlepiej zainwestowane 40 tysięcy w życiu.
W grudniu minie rok od zakupu, narazie wszystko ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 69KM 51kW [l/100km]

Kia Picanto II Hatchback 3d