Ocena kierowcy - Kia Picanto II Hatchback 3d

majsterklepka, 9 lat temu
Rok produkcji 2013
Kia Picanto II Hatchback 3d 1.2 85KM 63kW od 2011 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania
Auto wybitne w swojej klasie. Jakość wykonania pozostawia konkurencję daleko w tyle. Do tego bezawaryjność, kultura pracy, frajda z jazdy...
1,2 85km na 4 cylindrach jest OK. 1,0 3-cylindrowe daje radę wyłacznie w mieście i to pod warunkiem, że klima jest wyłączona! Na szczęście nie starałem się na siłę zaoszczędzić na silniku... nie warto!
krótkie przełożenia, precyzyjna praca, bez zarzutu
auto dość twarde, jak dorzuci się do tego niskoprofilowe gumy BARUM BRAVURIS II o szerokości 195, można tym autem ostro pojechać. Testowane na codzień ;)
Wysoka deska sprawia, że nie widać maski, więc odległość z przodu nieco na czuja... Tył bez problemu, nawet nie przeszkadzają malutkie szybki z tyłu. Słupki nie wcinają się w pole widzenia.
Wersja L+ACN - niby miała wystarczyć, ale coraz bardziej boli mnie brak podgrzewanych lusterek i kierownicy ze sterowaniem radiem. Poniżej L+ACN proponuję nie schodzić, bo to minimum przyzwoitości.
nie mam się do czego przyczepić - całkowita poprawność działania.
mam 182cm wzrostu - bez problemu. Żona nieco ponad 160cm - nie narzeka.
Jak na klasę A wzorowe
Pod ciężkim kopytem po dotarciu po Warszawie średnia 6,9... w trasie nieco mniej. Proszę wziąć pod uwagę ogumienie 195' - to na pewno nie zmniejsza apetytu na paliwo
kupowałem na wyprzedaży rocznika 2013 - za Picanto w tej wersji zapłaciłem raptem 2k więcej niż za skodę citigo 1,0 60km! Jakość wykonanie nieporównywalna do skody, kto widział jedno i drugie nie będzie miał dylematu co wybrać!
Po 1,5k km zaczęło piszczeć łożysko docisku sprzęgła. W ASO na 1 sierpnia natychmiastowa diagnoza, wymiana łożyska (na 1-szy montaż trafiło się wadliwe), grzecznie przeprosili za problem i życzyli szerokiej drogi. Rewelacyjny serwis! Ponadto zero problemów.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 85KM 63kW [l/100km]