Ocena kierowcy - Kia Picanto II Hatchback 5d

Piotrek, 12 lat temu
Rok produkcji 2011
Kia Picanto II Hatchback 5d 1.0 69KM 51kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : O wiele mocniejszy, niż się spodziewałem, podołał nawet kompletowi pasażerów.
Jestem bardzo zadowolony z samochodu. Niskie spalanie, niska cena, łatwość parkowania. Do tego bardzo ładny wygląd.
Bardzo żwawo rusza spod świateł. Pomimo małego silnika, można w przyzwoitym czasie rozpędzić się. Dość cichy, przy wyższych prędkościach hałas silnika nie jest uciążliwy. Jeżeli stosować się do wskazań asystenta zmiany biegów, samochód zachowuje się nieco ospale (coś za coś). Sugeruje on jazdę przy maksymalnie 2500 obr/min. Jeżeli utrzymuje się obroty na poziomie 2500 - 4000, jazda jest płynna i dynamiczna. Silnik radzi sobie nawet z kompletem pięciu dorosłych osób: nadal bez problemu rozpędza się do maksymalnej prędkości i robi to prawie równie dobrze, co z samym kierowcą.
Jak napisałem powyżej, powyżej 3000 obr/min samochód jest żwawy. Wskaźnik zmiany biegów ułatwia oszczędną jazdę (można go wyłączyć).
Zawieszenie jest dość twarde, ale nie mam do niego uwag.
Lusterko wewnętrzne początkowo wydawało mi się dość niewielkie. Do zewnętrznych nie mam uwag. Elektryczne sterowanie i podgrzewanie działa świetnie. Tylna szyba zapewnia duże pole widzenia, tak samo boczne szyby. Wzorowo.
Jak to w małych samochodach, wszystko jest tuż pod ręką. Polecam wersję z przyciskami do obsługi radia w kierownicy - niesamowita wygoda! Pokrętła nawiewu dość ciężko chodzą, ale nie przeszkadza to. Wyświetlacz radia czytelny, wygodny. Podświetlenie deski rozdzielczej również. To pierwsze może męczyć wzrok w nocy, ale można je jednym przyciskiem wyłączyć. To drugie jest bardzo wygodne.
Niewiele tu można napisać: klimatyzacja działa dobrze, nawiew również. Przy skierowaniu go na przednią szybę, dmucha również na boczne przednie (w okolicy lusterek) - bardzo przydatne. Nawiew na twarz od strony drzwi można zamknąć. Ogrzewanie bardzo dobre, można bez problemu skierować na ręce na kierownicy. Podgrzewanie tylnej szyby i lusterek bardzo dobre.
Przestrzeń z przodu, jak na tak małe auto, jest bardzo duża! Woziłem osoby o wzroście ponad 2m i czuły się wygodnie, nie było problemu z wysokością. Tylne siedzenia również dość przestronne (aczkolwiek stosunkowo twarde). W samochodzie bez problemu mogą jechać cztery dorosłe, wysokie osoby. Piąta osoba ma już problem. Bardzo pomysłowa jest szuflada pod siedzeniem pasażera, wygodne są też kieszenie na gazety w przednich fotelach. Tylne siedzenia mają zagłębienia, w których można schować nieużywane zapięcia do pasów. Pasy boczne można dodatkowo włożyć w gniazdo tuż obok drzwi, dzięki temu nie plątają się podczas rozkładania tylnych foteli.
Samochodzik bardzo cichy. Przy wyższych obrotach ma bardzo miłe brzmienie. Przy prędkości powyżej 150 km/h zaczyna się głośniejsza jazda, ale nie jest to męczące.
Zużycie rzeczywiste, w zakorkowanym Krakowie, jest wyższe, niż podaje producent, ale to chyba oczywiste. W porannych korkach pali ok. 7,2 - 7,6 l/100km. W trasie pali 5,0 l/100km. Po autostradach jeździłem na razie niewiele, trudno powiedzieć ile wynosi spalanie. Nie miałem jeszcze przeglądów.
Bardzo tani samochód, w dodatku z 7-letnią gwarancją.
Ciężko mówić o niezawodności, samochód jest nowy.
Brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 69KM 51kW [l/100km]