Ocena kierowcy - Kia Pregio

Artur G., 17 lat temu
Silnik 2.7 D 84KM 62kW
Rok produkcji 2000
Kia Pregio 2.7 D 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Zawiodłem się. Miałem wcześniej terenowy KIA i był jakby innej jakości. Mam też w firmie podobny samochód do Prego Hyundaia H100. Jest to zupelne przeciwieństwo pod względem jakosci, wogóle się narazie niepsuje. Był tez droższy...
Silnik bezawaryjny, szkoda że cała reszta przeciwnie. Kultura pracy silnika jak na samochód dostawczy tej klasy ujdzie.
Niedobrze, blokują się biegi, nie wchodzi wsteczny.
Tutaj jest niestety tragedia. Na zaśnieżonej drodze na pewno się nie utrzyma. Z towarem w zakrętach ostrożnie bo wpada w taki podskakujacy poślizg. Zawieszenie bardzo słabe, tzn na europejskie drogi pewnieby sie nadawało. Co 100tyś konieczna wymiana wszzystkich elementów.
Na co liczyć w blaszaku....
To samochód do pracy, alepowinno być troche lepiej.
Przy 90-100tyś zepsuła sie dmuchawa, na szczęscie jeszcze na gwarancji.
Jak się jedzie w 2 może być, to trzecie siedzenie to nie wiem po co i dla kogo. Może dla Koreańczyka :)
Głośny, ale nie on jeden. Słychać też pracę nadwozia.
ok 10-12l/100km w mieście. Koszty jak w każdym ASO. Ogólnie stacje obsługi dobrze wypadają.
Jeden wniosek: Kto oszczędza płaci 2x. Poszukajcie czegoś innego.
Niezawodność to niestety najsłabszy punkt tego auta. Leci prawie wszystko. Najgorzej z zawieszeniem, drogie cześci (ale we wszystkich dostawczych nie są tanie) i niestety trzeba je często kupować.
Najsłabsze zawieszenie. Bardzo odradzam nawet powolną probę zaatakowania krawężnika przy parkowania jeżeli jest max obciażenie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 D 84KM 62kW [l/100km]

11,0