Ocena kierowcy - Kia Rio I Kombi

gsikorski@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 1.3 i 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Kia Rio I Kombi 1.3 i 82KM 60kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jak na tak mały silnik nieźle się spisuje. Ciągła trasa 1300km to dla niego pestka.
Układ elektryczny : lampka cofania, lampka kabiny
Karoseria : zbyt czuły na kamyki itp.
Zawieszenie : amortyzatory do wymiany co 30 tyś tak dla pewności
Można by się czepiać ale za takie pieniądze naprawdę auto godne polecenia.
Jest trochę za głośny ale za to bez awaryjny. Jak na tak duże auto elastyczność wystarczająca. Bardzo wrażliwy na jakość paliwa zarówno przy instalacji gazowej. Kontrolka od diagnostyki silnika to normalka po zalaniu złego paliwa. Bardzo polecam instalacje gazowe do tego auta. utrata mocy prawie nie odczuwalna.
Do zaakceptowania, czasami tylko ciężko wchodzi wsteczny.
Według mnie bardzo dobrze. Miałem okazję jechać, Hyundaiem I30, KIA Ceed, Seatem Cordoba, Golfem V i bez porównania komfort podróżowania jest bardzo wysoki. Po przejechaniu 1300km na trasie nie odczuwa się zmęczenia.
Pomimo swoich gabarytów widoczność jest doskonała. Trzeba się tylko przyzwyczaić do prawego lusterka które trochę przybliża.
Bez zarzutów
Denerwująca jest tylko przednia szyba podczas deszczowej pogody a szybko paruje. Za to silnik szybko się nagrzewa nawet przy -20 mrozie.
Bardzo dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tył.
Po wymianie amortyzatorów zawieszenie chodzi bardzo cicho. Niestety silnik pomiędzy 110-130 jest za głośny powyżej 130 jest trochę ciszej. Natomiast bardzo duży plus system głośników audio fabrycznie zamontowany w samochodzie jest po prostu rewelacyjny. Jak ktoś lubi słuchać głośno muzykę to audio spełni jego oczekiwania naprawdę rewelacja.
Mam zainstalowaną instalację gazową - oczywiście pełna sekwencja Więc jestem zadowolony wydaje średnio 66 zł na 350km. W tabeli spalania poniżej podane są dane na LPG
kupiłem to auto na gwarancji z instalacją za śmieszne pieniądze. Wygodne, tanie w utrzymaniu. Porównując cenowo do fiata Punto wybór jest prosty Rio.
Przejechałem tym samochodem rok i jedyny problem to światło cofania i lampka oświetlenia kabiny.
Żadnych usterek jak na razie tylko lać do baku i jeździć.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 82KM 60kW [l/100km]

8,2