Ocena kierowcy - Kia Rio III Hatchback 3d

Churek, 11 lat temu
Silnik 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Rok produkcji 2012
Kia Rio III Hatchback 3d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Wszechstronność systemu audio.
Wybrałem dość szybko, czekałem długo i .... bardzo mi odpowiada.
Silnik pracuje bardzo cicho i równo. Nie ma problemu z wchodzeniem na obroty. Po Pandzie, która miała prawie 200Nm (po zchipowaniu) te 137Nm w benzynie nie powala, ale jak się wdepnie w podłogę to się ładnie zbiera. Muszę się przestawić na kręcenie motoru powyżej 3000 obr :)
Automat dla mnie bomba. Wiem że to podobno dla dziadków i gamoni ;) ale mnie te opinie nie ruszają a start ze świateł jest super bo \"ruki swabodnyje\" a jednak odjeżdżam ha ha ha
Prowadzenie jest w porządku, nie przechyla się na zakrętach, jedyne co mnie wkurza to hałas na drobnych nierównościach - ale o tym pisali we wszystkich testach i to jest prawda
Do przodu - rewelacja, do tyłu - gorzej. Jak ktoś ma problem z cofaniem \"na lusterka\" to powinien zamówić sobie czujniki parkowania.
Na prawdę nie można narzekać. Trochę mi brakuje regulacji wypchnięcia lędźwi w fotelu kierowcy, ale nie można mieć wszystkiego
Ręczna klima, więc trochę trzeba popracować nad właściwym klimatem, ale da się zrobić. Nawiewy w desce mają trochę małą możliwość regulacji, ale da się z tym żyć.
Z przodu jeździ się jak król z królową :) Naprawdę jest dużo miejsca. Tylna kanapa wygląda jak symboliczna ławeczka, ale jak się wsiądzie to jest naprawdę luźno. Nawet 2 metrowy, wielki chłop się zmieści bez kolan za uszami :)
Generalnie w środku jest bardzo cicho. Nawet przy 120-130km/h. Głośno robi się na drobnych nierównościach i słychać jak się piasek tłucze o podwozie - ale to jak jest mokro i jest piasek na asfalcie :D
Jak na automat to nie jest źle. Bałem się że będzie gorzej.
Za te pieniądze z takim wyposażeniem nie ma lepszego wyboru na rynku wśród nowych samochodów. Ale to moje prywatne zdanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW [l/100km]

7,3