Ocena kierowcy - Kia Rio III Sedan Facelifting

filkan, 7 lat temu
Silnik 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Rok produkcji 2016
Kia Rio III Sedan Facelifting 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW od 2015 - Oceń swoje auto
Witam Wszystkich. Przejechałem moim Rio prawie 5000 tyś. i wreszcie mogę wyrazić jakąś własną opinie. Za te pieniądze auto świetne do jazdy po mieście i na niewielkie trasy. Duży bagażnik, dość przestronne wnętrze, bardzo cichy, dość nieźle wyposażony.Dla przeciętnego użytkownika bez większych wymagań na pewno wystarczy. Jeśli komuś przeszkadzają plastiki, wykonanie to proponuję porównać cenę auta z konkurencją osobiście myślę ,że nie ma tragedii). Coś za coś. Jedyną rzeczą która mnie dręczy podczas użytkowania Rio to prowadzenie auta na autostradzie przy większych prędkościach i silniejszym wietrze. Z tego co wiem to inni też borykają się z tym problemem. Nie wiem czy chodzi o bardzo czułe elektryczne wspomaganie czy koła czy coś jeszcze innego,ale jest to denerwujące. Poza tym jest naprawdę super.
Silnik pracuje rewelacyjnie,jest bardzo cichy-stojąc na światłach mam świadomość ,że auto pracuje tylko kiedy patrzę na obrotomierz. Jeździ grzecznie a kiedy chcemy pokazać,że nasze auto też coś potrafi wystarczy pokręcić go powyżej 4000 tyś.
Biegi wchodzą bez zarzutów.
Zasadniczo układ jezdny fajnie wybiera nierówności i teoretycznie nie byłoby się czego przyczepić gdyby nie to,że przy większym załadowaniu zaczyna podskakiwać tył na nierównościach.
Widoczność do tyłu jak to w sedanie bez rewelacji (trzeba się przyzwyczaić). Z przodu natomiast mam wrażenie,że słupki są trochę za szerokie i na zakrętach ograniczają widoczność, ale może to też wynik tego,że lubię nisko siedzieć.
Wszystko pod ręką-jest ok.
Grzeje szybko i chłodzi wystarczająco.
Dla trzy osobowej rodziny średniego wzrosty jest ok.
Gdyby zastosowano jakieś dodatkowe wyciszenia to jazda tym autem byłby porównywalna do jazdy melexem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW [l/100km]

6,2