Ocena kierowcy - Kia Shuma I

Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1999
Kia Shuma I 1.5 i 16V 88KM 65kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Odporność na beztroskie traktowanie przez właściciela
Inne : Spcjalnie chciałbym wyróżnić tu jedną cechę Shumy- RDZA. Jak widzicie ,że ktoś próbuje sprzedaćto auto i nie ma rdzy to w 100% jest to zapacykowany samochód. Jak pojechałem wymienić ostatnio przegub to pierwszepytanie było czy mi rdzewieje. Odpowiedziałem ,że nie bo on nie rdzewieje tylko gnije i butwieje i rozpada się w oczach. Blacharka jest FATALNA.
Baaaaardzo źle oceniam blacharkę ,koroduje na potęgę od stanu małych ognisk rdzu do dziur w blasze nie trwa więcej niż pół roku. Już odłożyłem pieniądze na nowe progi ( 2 i pół raza droższe niż np do golfa), Jak je zrobie to samochód zyska na wyglądzie. W planach mam również kupno nowych bieżnikowanych opon.
Nie mam żadnych zastrzeżeń do samego silnika. Poprostu odpalam w garażu i jadę , a potem wracam do momu . O samochód nie dbam, oleju nie wymieniłem od czasu nabycia ( ale robię co miesiąc dolewkę praktycznie po 0,5 litra). Jak kiedyś zaczęły klekotać zawory to zadzwoniłem od fachowca i powiedział jedno co zapamiętałem do dziś- Kia lubi wysoki stan oleju , więc jak tylko acznie klekotać - doleweczka 0,5 litra najtańszego dostępnego oleju silnikowego, bo jak wspomniałem nie dbam o samochód i będe go eksploatował aż do jego śmierci technicznej
Słabo synchronizuje jedynkę i wsteczny. ale jak wspomniałem ja samochód ten traktuję jako użytek a nie jako limuzynę, choć do kościoła też nim jeżdżę. Natomiast skrzynia jest bardzo elastyczna. Na czwórce mogę jechać od czterdziestu i nic się nie dławi nie buntuje, na piątce można jechać i 70 km/godz.
W ciągu 40 tyś km dwa razy wymieniałem przegub
Jak dla mnie ok,
przeciętne auto
szybkos ię nagrzewa zimą , praktycznie po przejechaniu 5 km silnik jest wygrzanyi zaczyna się ogrzewanie kabiny, a grzeje napradę mieźle, tylko na najwyższych obrotach wentylator jest okropnie głośny
Jak ktoś tak jak ja przesiada się z opla corsy to czuje się jak w krążowniku amerykańskim. Dla mnie największy plus tego samochodu to OLBRZYMI bagaznik.
Kupiłem ten samochód jako używany i częściowo niesprawny- nie otrierały się lewe drzwi pasażera i szyba w nich, nie chowała się antenka, poza tym przypudrowanye były wszystkie wady blacharki. Po zakupie zrobiłem przegląd z tego co pamiętam wstawione zostaly nowe tarcze hamulcoowe, i klocki, skasowane luzy na sworzniach i standardowo oleje i filtry. Od tamtej pory przegądów nie robie na naprawy jeżdżę jak muszę , napisałem już dwa razy ,że nie dbam o ten samochód. Poza dwukrotną wymianą przegubu oraz raparaturką alternatora nie mam do tej pory ŻADNYCH problemów.
mała cena tych aut powoduje,że warto je nabyć ,ale trzeba mieć w pamięci , że ich dalsza odsprzedaż jest praktycznie nie możliwa.
Kłopoty z alarmem i centralnym zamkiem. Odłączam go na 2 dni , potem załaczam i jest OK.
Nie zdarzyo się bym musiałjechać autobusem bo samochód nie odpalił , szczególnie jest to istotne przy mojej \"trosce\" o jego stan

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

7,7