Kia Sportage I - Oceń swoje auto

Benzynowe Benzynowe
Diesla Diesla
Ukryj

Oceny Kia Sportage I

7% gorzej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 27.11.2014 przez

Kupiłem te auto przez przypadek, szukałem auta do pracy w lesie ale jednocześnie takiego gdzie spokojnie i bez wstydu mogę podjechać do klientów. Auto na samym początku wydało mi się zbyt delikatne ale to zw względu na fakt iż przywykłem do spartańskich warunków Łady Nivy i UAZ-a -a tu w środku całkiem przyjemna osobówka. Zdziwiłem się pozytywnie jej możliwościami w terenie - auto jest stosunkowo lekkie, posiada ramę, reduktor i nieźle spasowane przeniesienie napędu - do tego spory wykrzyż kół. Na wiosnę bez żadnych przeróbek pojechałem do lasu - po roztopach, błoto piach, woda sięgająca do progów auta - wszędzie wjechałem a co najważniejsze wyjechałem :). Auto pakowne, spory bagażnik, dobra widoczność w środku - wykonane z przyzwoitych materiałów. Teraz wady: zaraz po zakupie wziąłem auto na podnośnik, rama zdrowa i gruba - ale blachy takie sobie, konieczna więc była natychmiastowa ingerencja (czyszczenie + konserwacja), bak do wymiany + konserwacja, wymiana przednich sprzęgiełek na manualne - zdecydowanie trwalsze (nie duży koszt a zapomina się o usterkach przedniego napędu w terenie.). Standardowo wymiana filtrów, płynów. Auto mam ponad 5 lat - zrobiłem nim około 160tyś i zostanie już ze mną do końca - za nieduże pieniądze mam fajne autko radzące sobie w terenie i nieźle wyglądające. Osoby które piszą niepochlebne opinie na temat tego auta prawdopodobnie kupili dorżnięte egzemplarze - lub kupili i o nie nie dbali. Osobiście oprócz napraw które wymieniłem i normalnej codziennej eksploatacji nie zauważyłem jakiejś usterkowości tego modelu - wręcz przeciwnie w porównaniu do Nissana Terano 2, którego posiadałem zapominam o naprawach a koszt wymiany poszczególnych części jest śmiesznie niski.

dodano 01.07.2006 przez

SPORTAGE II, to nie I. Auto jeździ jak osobowy.Przyspiesza także. Dynamika OK, i te 13,2 s nie jest miarodajne subiektywnie. W terenie intensywnie użytkowana - 15 km szutru z dziurami do domu. Stabilność przy 120, 130 km/h w tych warunkach bez zarzutu. Nie wiem czy forester byłby lepszy(subaru). Wiekszości osób nie jest potrzebny prawdziwy off -road. A pan suzuki który niby wymiata - możemy się pościgać. Nawet gdybyś miał 6 - cyl. I nie jesteś większy. Jedyne może prawdziwe zastrzeżenie to klocki hamulcowe ostatnio wymienione. Ale po 100 tys. okaże sie czy jest to atrapa terenowa.

dodano 18.04.2003 przez

wizualnie autko może się podobać. jest wygodne, ma spory bagażnik. poza tym wysokie zawieszenie - idealne na polskie drogi. stałej troski i uwagi wymaga przedni napęd. jeżeli się o niego dba wtedy będzie służył dlugo i dobrze. generalnie jest to autko dla majsterkowicza - zawsze znajdzie się w nim coś do naprawy (przeważnie drobiazgi). nie polecam serwisów. reklamują się jako doświadczeni fachowcy, a doświadczeni są chyba przez los. poza tym zdzierają.

dodano 12.04.2014 przez

Używam na co dzień w terenie i na drodze. Jestem zaskoczony, świetnie radzi sobie w każdych warunkach, nie jedno dużo lepsze i dużo, dużo droższe auto z opresji wyciągałem. Silnik 2,5 Mazdy nieprawdopodobnie trwały i niezawodny. Problem to rdza ale wszystko trzyma się na ramie więc nie ma możliwości nagłego opuszczenia pojazdu przez podłogę, jest za co się złapać:-) Bardzo tania blacharka.

dodano 06.01.2007 przez

Ogólnie za niedużą kase można mieć terenowe auto, ma rame, 4x4 i reduktor, duży wykrzyż kół i wystrczającą ilość koników. Jest wymagająca, trzeba dbać o krzyżaki, wielowypusty wałów, pilnować osłon przegubów i jeszcze kilka innych rzeczy. W zamian wyjeżdża naprawdę z duuużych dziur i duuużego błotka bez pomocy kolegów. Lubie ją, ale sprzedam, bo potrzebuje większy sprzęt.

dodano 23.06.2005 przez

kia sportage jest tanim samochodem a może sprawić cuda w terenie, jest na ramie dzięki czemu jest bezpieczny.Ma niezły wypas i wygląd.Zeby nie te problemy z napędami to byłby bardzo dobrze sprzedawany.Ja jeżdze dużo po lesie i terenie i górki 60% to nic wielkiego.Nie miałem poważniejszych awarii.Na gazie chodzi bez zarzutów.Ma mały bagażnik.

dodano 01.05.2006 przez

Na początku drobne problemy, typu skrzypiący fotel, piszczący pasek klinowy, niesprawna poduszka silnika, zacinająca się w zimie linka hamulca ręcznego. Poza tym o-k, silnik trochę ma mało mocy, ze spalaniem tak średnio7-8l/100km, mały bagażnik, wnętrze duże jak na tę klasę, niezłe własności terenowe, jakość niezła, staranność montażu dobra

dodano 05.04.2012 przez

Ogólnie, wygodne auto, potrafi sobie dobrze poradzić w śniegu i błocie. Daje przez swoją masę i wysokośc większe poczucie bezieczeństwa (moze złudne, ale jednak). Ale te ciągłe awarie i koszt części do terenówki... Chętnie zostawiłbym sobie jako autko do weekendowych wypadów nad rzekę, ale do codziennej "tłuczki" nie.

dodano 07.06.2009 przez

Jestem bardzo ale to bardzo mile zaskoczony tym samochodem. Idealny na Polskie dziurawe drogi. Wygodny i jeszcze z klimatyzacją. Silnik nie powala osiągami, ale nie o to chodzi w takim samochodzie choć przyznam, że jest bardzo elastyczny. Ceny części jak do pospolitej astry czy golfa. Dużo zamienników.

dodano 08.09.2006 przez

a wiec auto sprowadzilem z Niemiec wyszlo mnie z gazem ale tym zwyklym za 1400zl. to po wszystkich oplatach z tym gazem i nowymi napedami ciemnymi szybami wyszlo mnie 10ty.zl a wiec za 96 rok terenowki z gazem oryrowana jak na wyglad moze byc a wiec za ta kase polecam to auto !!!!!!