Oceny Kia Sportage I

2 oceny

Najnowsze oceny Kia Sportage I

~Leśniczy
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Kupiłem te auto przez przypadek, szukałem auta do pracy w lesie ale jednocześnie takiego gdzie spokojnie i bez wstydu mogę podjechać do klientów. Auto na samym początku wydało mi się zbyt delikatne ale to zw względu na fakt iż przywykłem do spartańskich warunków Łady Nivy i UAZ-a -a tu w środku całkiem przyjemna osobówka. Zdziwiłem się pozytywnie jej możliwościami w terenie - auto jest stosunkowo lekkie, posiada ramę, reduktor i nieźle...
~snwd@poczta.onet.pl
Standard 2.2 D 63KM 46kW
SPORTAGE II, to nie I. Auto jeździ jak osobowy.Przyspiesza także. Dynamika OK, i te 13,2 s nie jest miarodajne subiektywnie. W terenie intensywnie użytkowana - 15 km szutru z dziurami do domu. Stabilność przy 120, 130 km/h w tych warunkach bez zarzutu. Nie wiem czy forester byłby lepszy(subaru). Wiekszości osób nie jest potrzebny prawdziwy off -road. A pan suzuki który niby wymiata - możemy się pościgać. Nawet gdybyś miał 6 - cyl. I nie...
4,1
~Piochu
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Auto kupione po latach wzdychania do off-roadu, jako mega niedoceniane i przez to tanie, ale z dużym potencjałem. Off-road okazał się strzałem w dziesiątkę, a KIA no cóż wyśmiewana i niedoceniana, ale dopieszczona stała się świetnym rozrzutnikiem błota ;) Do modyfikacji wymaga czasu na szukanie wiedzy, ściągania części z Korei, adaptacji części z innych pojazdów. Lift zawieszenia 2", budy 2", koła 31" simex, zwolnione mosty na 5.27,...
3,7
~aju
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Niepozorne auto o którym nie pomyślisz terenowe. Tu jednak błąd gdyż sportage 1 generacji to na prawdę dobre auto terenowe. Cała mechanika została ukryta między ramę więc w ciężkim terenie jest szansa niczego nie urwać. W tylnym moście wiele egzemplarzy posiada blokadę LSD (częściowa blokada mostu) KII bardziej w teren niż na trasę, ale i długie podróże na właściwych oponach nie będą nad to meczące.
~Piotr
Standard 2.0 TD 83KM 61kW
auto bardzo funkcjonalne i na miasto i w teren. Nieraz nowe terenówki typu navara, nie dawały rady a kia szła w terenie. Miłe w środku, choć nie tak rozwinięte elektroniczne jak nowsze modele ale za to niezawodne.
~kliper
Standard 2.2 D 63KM 46kW
Używam na co dzień w terenie i na drodze. Jestem zaskoczony, świetnie radzi sobie w każdych warunkach, nie jedno dużo lepsze i dużo, dużo droższe auto z opresji wyciągałem. Silnik 2,5 Mazdy nieprawdopodobnie trwały i niezawodny. Problem to rdza ale wszystko trzyma się na ramie więc nie ma możliwości nagłego opuszczenia pojazdu przez podłogę, jest za co się złapać:-) Bardzo tania blacharka.
~kmk
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Ogólnie, wygodne auto, potrafi sobie dobrze poradzić w śniegu i błocie. Daje przez swoją masę i wysokośc większe poczucie bezieczeństwa (moze złudne, ale jednak). Ale te ciągłe awarie i koszt części do terenówki... Chętnie zostawiłbym sobie jako autko do weekendowych wypadów nad rzekę, ale do codziennej \"tłuczki\" nie.
~zywcem@wp.pl
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Jestem bardzo ale to bardzo mile zaskoczony tym samochodem. Idealny na Polskie dziurawe drogi. Wygodny i jeszcze z klimatyzacją. Silnik nie powala osiągami, ale nie o to chodzi w takim samochodzie choć przyznam, że jest bardzo elastyczny. Ceny części jak do pospolitej astry czy golfa. Dużo zamienników.
~kmk/w-wa
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Jak na 10 letni samochód sprawuje się dobrze - i na szosie i w terenie. Na rajdy nie jeżdżę ale jeżdże 100-we dziennie z czego 10% kiepskimi polnymi drogami. Dobrze sobie radzi z błotem, sniegiem, krawężnikami.
2,9
~zawiedziony
Standard 2.0 TD 83KM 61kW
Od samego początku poważne usterki -moduł ABS wymiana,kilkakrotne naprawy sprzęgła ,wymiana skrzyni biegów, kilka tygodni w serwisie w oczekiwaniu na części,całkowity brak zainteresowania jakością ze strony importera.