Ocena kierowcy - Kia Sportage III SUV

Darek, 10 lat temu
Silnik 1.7 CRDi 116KM 85kW
Rok produkcji 2011
Kia Sportage III SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zwrotność i tłumienie dziur
Układ hamulcowy : klocki co 30 tyś
Układ elektryczny : łożyska w alternatorze po 30 tyś a alternator po 60 tyś
Auto fajne zwinne, tylko odradzam serwis KIA MALIBU na ul.Morelowej w Warszawie. Tak niekompetentnych ludzi już dawno nie widziałem. Gdy wymieniali mi olej po 30 tyś to pytali ile oleju wchodzi ??? Jak dowiedzieli się że to 1,7 CRDi to byli ździwieni że taki silnik jest w ofercie. Zgroza. Jak trzy razy przyjeżdzałem z terkotanie w przednich kołach to za pierwszym razem uznali żekoła i zaieszenie było poluzowane !!! Za drugim razem nic nie znaleźli i dopiero jak w brew ich zasadą wszedłem pod samochód razem z nimi i znalazłe wkręt w oponie to dopiero to wyeliminowali. Dodatko szef serwisu jest tak niemiły że lepiej wybrać serwis na Wyspiańskiego. Wracając do serwisu na Morelowej kiedyś żonie zapaliła sie kontrolka oleju to jej podpowiedzieli przez telefon że to pewnie przez hamowanie. Rewelka.
te 116 KM wystarczy aby się normalnie poruszać a jak trzeba wyprzedzić też daje radę
Trzeba było sie przyzwyczaic do 6 biegowej skrzyni. Na 6 ce mozna jedzić 60 km/h
rewelka. bardzo mały promień skrętu, dobrze dopasowuje sie do prędkości
do tyłu słaba - wysoka krawędź szyby bagażnika, na boki przciętnie. Do tyłu pomaga kamera i czujniki ale na bok juz nie.
przełaczniki przyciski na swoim miejscu.
klima automatyczna bez zastrzeżeń, w zimie nagrzewa się dość szybko.
dla trzech osób nawet za dużo miejsca i za dużo bagażnika. Przy większej ilości osób wystarczająco
wydaje mi się za głośno słychać auta z boku w trakcie wyprzedzania i omijania.
średnie spalanie na komputerze to 6,2 l/100km. W trakcie jazdy autostrada prz prędkości non stop na tempomacie zrobiłem 900 km na zbiorniku (zbiornik 52 l.)
Za 96 tys PLN tak wyposażonego SUV-a nie kupi sie na rynku nowych aut chyba że Dacię. He he. Żart z ta Dacią. W moim brakuje tylko nawigacji wbudowanej i dachu otwieranego.
w tej chwili jest 78 tyś przebiegu i tak: przy 30 tyś wymiana łożysk w alternatorze i klocków z przodu, przy 60 tyś wymiana alternatora (znowu były łożyska więc postanowili wymienić alternator), klocki i tarcze z przodu i z tyłu. Przy 70 tyś wymiana rolety w bagażniku (nie zwijała się).
poważniejszych usterek brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 116KM 85kW [l/100km]