Kia Venga - Oceń swoje auto

lista silników Kia Venga

Oceny Kia Venga

3% lepiej niż w segmencie Mikrovany (4,10)

dodano 17.10.2013 08:33:54 przez

Bardzo przyjemny samochód. I pewnie jak każdy ma swoje zalety ale też wady. Ogólnie mówiąc poleciłbym go osobom które (podobnie jak ja) przedkładają względy praktyczne ponad komfort. Venga bez problemów może być autem rodzinnym tutaj nie ustępuje, a nawet przwyższa większość kompaktów. Z drugiej strony widać że jest zrobiona bardzo oszczędnie - marne materiały - sam twardy plastik, kiepskie wyciszenie. Dokładając do tego twarde zawieszenie samochód staje się niezbyt komfortowy. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb i punktu widzenia, my robimy zaledwie 15 tyś km rocznie więc ten brak komfortu nie jest uciążliwy, z drugiej strony nie ma problemu aby zapakować sie na wakacje, bo naprawdę miejsca nie brakuje. Zresztą podczas wyjazdu wakacyjnego - samochód zapakowany po sufit i do tego box dachowy okazało się że przy takim obciążeniu zawieszenie auta staje się znacznie bardziej komfotowe. Na plus jest także wyposażenie mam wersję M i tutaj jest praktycznie wszystko czego potrzebuję. Fajny jest system rozkładania tylnych siedzeń i możliwość ich przesuwania. Podsumuję więc że jest to praktyczne auto dla niewymagaących.

dodano 08.03.2010 13:48:44 przez

Powiem szczerze kiedyś na markę KIA bym nie spojrzał ale po sukcesie z Ceed-em zainteroswałem się ta marka bliżej. Postanowiłęm wejść w nieznane i się przekonać. KIA Venga to auto naprawde super , moje poprzednie auta to Punto, Renault 25 , Fiat Marea. Auto ma przestrzeń taką jak kompakt (kilasa C), mam 192 wzorstu i jak na maksa odusne fotele to z tyłu nikt nie narzeka. Bagażnik w tym aucie mnie zaskoczył u konkurencji jak masz 280 l to sukces a tu aż ponad 400 litrów i podwójna podłoga. Tylne siedzenia można przesuwać co skutkuje w powiekszeniu bagażnika o dotakowe 80 litrów. Silnik w tym aucie to bajka szczególnie 1.4 90- benzyna jest cichy że nie wiadomo kiedy pracuje , 1.6 jezdzilem i strasznie chucy wolałem 1.4 bo kultura pracy jest wyższa. Nikt tu nie powinnien narzekac na ergonomie wszystko jest klarowne , widocznosc także dobra. Wycieszenie w tym acuie to bajka silnik dopiero słychać przy prędkości 140km/h Miałem do wyboru Octawie, City , Fluence ale wybrałem KIA mam nadzieje że wszystko będzie ok , pociesza mnie 7 letnia gwarancja na te auto.

dodano 11.06.2010 11:09:43 przez

Auto ma troche niedociągnięć,widać że projektowane i wprowadzane do produkcji było wybitnie szybko,mam nadzieję że to nie przełoży się na ilość występowania usterek w przyszłości.Do zakupu skłonił mnie sukces Cee`da,wcześniej myślałem nad Toyotą Rav 4 2004r. albo Vectrą C 2006 r. 1.8 benzyna,wyszło jak widać a zraziła mnie "uczciwość" polskich handlarzy samochodami, więc wybrałem nowe w tej cenie -mniej więcej,spore rodzinne i z dobrym wyposażeniem( wersja M plus pakiet bezpieczeństwa za 1tyś zł. i alufelgi i czujniki cofania gratis).Pierwsze komentarze tego auta -odnoszę wrażenie- że chyba w euforii albo przez dealerów dodawane,w społeczności kierowców cisza-czyżby emocje opadły.Cenię sobie komfort i wygodę dlatego drugie auto napewno będzie inne z bardziej komfortowym zawieszeniem,musze dodać że mój stary golf III dużo lepiej znosił nasze dziurawe drogi, choć budowa zawieszenia taka sama z mała różnicą w tylnym.

dodano 26.12.2013 11:22:29 przez

Auto warte swojej ceny. Funkcjonuje jako jedno z dwóch w rodzinie - jeździ głównie w mieście. Przy cenie jaką wynegocjowałem (55000 PLN za wersję XL) wydaje się rozsądną propozycją. Kabina i bagażnik przestronne (praktyczna tylna kanapa z możliwością przesuwania), wyposażenie wersji XL kompletne (m.in. bardzo przydatna kamera cofania w lusterku wstecznym), niewielkie rozmiary i dobra widoczność. Plastiki we wnętrzu twarde, ale nie należy się spodziewać cudu przy tej cenie auta. Jako pojazd miejski do przemieszczania się z punktu A do B, często z dziećmi, zakupami, itp. - sprawdza się bardzo dobrze.

dodano 08.03.2010 14:03:00 przez

Fajne autko, choć nie tak tanie jak piszą. Pojemne i dynamiczne. Choć auto mam dopiero miesiąc to wiem, że następne kupie inne, pewnie francuskie, bo komfort i prestiż jest dla mnie ważniejszy niż napis Crdi. Nie zdziwiło mnie jak traktują mnie na drodze, zajeżdżanie drogi, nie pozwalanie na wyprzedzenie się itd. Przeżyje, bo śmiać mi się chce jak lubelska hołota, na gazie próbuje mnie wyprzedzić - jakoś ich 10-15 letnie audi a6, a4 nie daje rady :-) Ogólnie panuje chamstwo na drodze. 7 lat gwarancji... że nie będę truć siebie i rodziny LPG, które ulatnia się po aucie. Pozdrawiam.

dodano 01.08.2010 04:13:19 przez

ocena tego samochodu zależy od priorytetów, którymi się kierujemy przed dokonaniem zakupu; Venga nie zapewnia modnego znaczka na masce ani niczego nie przedłuża, a po latach nie odsprzeda się jej za duże pieniądze; w zamian oferuje atrakcyjny projekt nadwozia i wnętrza z nastawieniem na przestrzeń i ergonomię, bogate wyposażenie i zachęcające ceny zarówno wersji bazowych, jak i opcji dodatkowych; po przejechaniu blisko 1500 km mogę stwierdzić, że nie jest tylko pojazdem do transportu ale daje też to coś - radość z jazdy;

dodano 05.09.2013 08:17:31 przez

Można się o tym aucie sporo rozpisywać o wadach i zaletach. Wady starałem się opisać dość dokładnie, ale zalety też ma. W skrócie: gdybym miał więcej pieniędzy na zakup, kupiłbym jednak inne auto, ale jesli dysponowałbym tą samą gotówką, to jeszcze raz wybrałbym to auto. Mimo swoich wad, w tej cenie po prostu nie ma lepszej opcji, naprawdę! Przelazłem po wszystkich salonach we Wrocławiu i nie było nic równie dobrego. Ale gdybym miał 10tys więcej, na pewno wolałbym inną markę, nawet kosztem wyposażenia.

dodano 28.02.2011 18:47:19 przez

Jak za takie pieniądze to mogę powiedzieć tylko, że jest doskonale. Moi znajomi nie mogą uwierzyć. Najpierw się śmiali co ja kupiłem, a teraz powoli przyznają, że to było świetne posunięcie. Szczególnie Ci, których miałem już okazję gdzieś podwieźć. Samochód wygodny, oszczędny, pakowny i łatwy w parkowaniu w mieście. O ile dalej będzie bezawaryjny to chyba następny samochód jaki kupie znowu będzie koreański. I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu sam się podśmiewałem z jakości Kii i Hyundaia.

dodano 28.11.2011 20:17:12 przez

Ogólne wrażenie o samochodzie psuje jakość spasowania elementów wykończenia, słaba jakość plastyku ( oprócz foteli samochód w środku jest plastykowy)W nowym samochodzie hałasy dochodzące z kokpitu i obić drzwi są niedopuszczalne, boję się pomyśleć jaką będę miał orkiestrę po 100000 km. Wiem że samochód nie może palić mało ze względu na wymiary, ale ponad 9 litrów przy spokojnej, przemyślanej jeździe to przesada. Dodam że nie korzystam często z klimatyzacji bo pewnie by było grubo ponad 10 l.

dodano 23.05.2010 14:57:14 przez

To mój czwarty nowy samochód - i jak dotąd - najlepszy pod względem wykonania i usterek "od nowości". Myślałem, że trudno mi będzie zapomnieć o Deawoo Tacumie (chyba ładniejsza linia), ale Venga jest o klasę lepsza. Mimo, że Tacumą jeździłem na gaz, to Venga niewiele jest droższa na przejechany 1 km, a jaki komfort zimą! Nie martwię się: zapali, czy nie zapali? Centralka "zwariuje" i nie uruchomi silnika, czy jednak zaskoczy? Górą KIA Venga - choć sentyment i przywiązanie...

Demonstracyjny Nissan Note Acenta+Pakiet IT+Pakiet Auto+ szklany dach

Demonstracyjny Nissan Note Acenta+Pakiet IT+Pakiet Auto+ szklany dach

Rocznik: 2013. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.2 80KM, benzynowy.

Demonstracyjny Nissan Note ACENTA GLASSROOF IKEY AUTO/IT PACK

Demonstracyjny Nissan Note ACENTA GLASSROOF IKEY AUTO/IT PACK

Rocznik: 2013. Przebieg: 1 200 km. Silnik: 1.2 80KM, benzynowy.

Auta taniej niż w salonie

Kierowcy, którzy oglądali Kia Venga, oglądali także

Dowiedz się więcej o Kia Venga

Przeczytaj o Kia Venga

Kia Venga - mikrovan do miasta
Kia Venga - mikrovan do miasta Wszystko zaczęło się równo 10 lat temu, kiedy do stajni małych miejskich hatchbacków wdarło się świeże powietrze. Japończycy zawsze byli mistrzami miniaturyzacji, wymyślili więc, że coraz popularniejszą koncepcję minivanów można dodatkowo zgnieść, zmniejszyć i wyprodukować mikrovana - tak na rynek wjechała Honda Jazz. Jej śladami poszło wiele firm - mamy więc Muse od Lancii, klasę A od Mercedesa czy Note od Nissana, a dwa lata temu dołączył do nich także bohater dzisiejszego testu: Venga od Kii.

Kia Venga 61