Ocena kierowcy - Lancia Thema I Sedan

torell007@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Silnik 2.0 i.e. 116KM 85kW
Rok produkcji 1991
Lancia Thema I Sedan 2.0 i.e. 116KM 85kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Jak się kupi Theme w dobrym stanie i się pilnuje wymian olejów,filtrów, itp to można jeździć i jeździć bez końca. W każdym razie swoja Theme mam już 5 lat i kompletnie nie narzekam, części są, są też zamienniki które są po bardzo przystępnych cenach.Ospatnio w ASO Fiata mieli wyprzedaż tego co zostało na magazynie do starszych włochów i można było sie targować do bólu (nawet 80% taniej!!!) więc się ostro obłowiłem w nowe części (korzystając z okazji). Teraz myśle o Kappie 2.4 benzynie ,ale to dopiero za rok mam zamiar kupić "kapcie" bo narazie finanse mi nie pozwalają. Wiem tylko jedno, że to właśnie Thema zmieniła moje podejście do włoskich aut, a miałem różne japońca (Mazde 626) do którego części kosztowały jak by były co najmiej ze złota jak i niemca (VW Scirroco II) którego mam wyklętego za to że za kupe szmalu go kupiłem a potem sie okazało, że nie idzie kupić dobrego niemca (bynajmiej w polsce). Teraz wiem jedno tylko Lancia a jak wejdziemy do Uni to będzie można kupić Lancie z "cudami na kiju" :) Pozdrawiam Długi.
Silnik po prostu igła
Jest naprawde dobra, lecz to nie to co Kappa
Mam troche twardzsze amorki sachsa przez co lepiej sie prowadzi
Nie jest źle, w końcu to kawał fury
pokrętła na dźwigienkach przy kierownicy (bardzo praktyczne)
Jak ma się klime tak jak ja to szyby w moment odparowują
Mam 197 cm wzrostu i moge śmiało powiedzieć ,że bez problemu moge bardzo wygodnie jechać ja jak i inni pasażerowie
Jest cicho, lacz i tak słychać wspaniałe brzmienie silnika och... :)
przy mojej jeździe pali do 12 l gazu na 100 (miasto), natomiast przy oszczędnej jeździe na trasie idzie bez większego problemu zejść poniżej 8 l na 100 km
Świetne materiały, naprawde dobre wykonanie i przystępna cena
Jak się kupi zadbaną to nuic się nie dzieje
Kiedyś poszła mi skrzynia biegów ("podwórkowy" mechanior ją źle dokręcił. Ale załatwiłem nową z niemiec w extra stanie za 500 zł)
Lancia Thema I Sedan