Ocena kierowcy - Lancia Thema II Sedan

m, 9 lat temu
Silnik 3.6 V6 286KM 210kW
Rok produkcji 2011
Lancia Thema II Sedan 3.6 V6 286KM 210kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Wygodne i mocne auto, które daje dużo satysfakcji i przyjemności z jazdy. Na niskich obrotach jest bardzo cicho, na wysokich ryczy. Na parkingu ostrożnie z pedałem gazu, podjazdy na krawężnik przy murze mogą się skończyć kontaktem z murem. Fajnym rozwiązaniem w zimie są podgrzewane miejsca na kubki, w lecie ponoć mogą też chłodzić.
Moc wynika z pojemności, a nie z doładowania. Silnik ciągnie w każdym zakresie obrotów, pięknie brzmi w ich wysokim zakresie.
Skrzynia ZF ma 8 biegów i genialną kulturę pracy. Jeżeli ostrożnie obchodzę się z pedałem gazu, skrzynia bardzo szybko zmienia przełożenia i trzyma silnik poniżej 1,5k obrotów, co pozwala ograniczyć spalanie. Tą samą skrzynię widziałem w Audi A8 i BMW serii 7. Miałem wcześniej 5 biegowy automat w Thesis i pomiędzy kulturą pracy obu skrzyń jest przepaść, którą łączę z 10 letnią różnicą wieku obu aut. Generalny wniosek jest taki, że 5 biegowy automat na autostradzie przy 140 km/h jest głośny.
Jest ok. Nie buja i jest stabilnie.
Widoczność do przodu super, z tyłu na drodze też ok, na parkingu kamera i czujniki.
Łatwo, prosto i przyjemnie.
Ogrzewanie super, auto nagrzewa się niemal tak szybko jak Łada Samara. Nie paruje, jak Lancia Lybra. Klimatyzacji nie miałem jeszcze okazji sprawdzić.
Dużo miejsca z tyłu i z przodu. Słabe trzymanie boczne foteli przednich.
Cisza to powinna być druga nazwa tego auta. Oczywiście przy spokojnej jeździe.
Po kilkuletniej przygodzie z Thesisem zaczynam zapominać imiona chłopaków z ASO ;) zwykłe koszty eksploatacji: paliwo, wymiana oleju i filtrów, ubezpieczenie.
Dużo prawdziwego samochodu, który w wersji podemonstracyjnej można kupić za cenę vw passata.
brak
brak