Ocena kierowcy - Lancia Thema II Sedan

Karol D., 10 lat temu
Silnik 3.0 V6 239KM 176kW
Rok produkcji 2012
Lancia Thema II Sedan 3.0 V6 239KM 176kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wnętrza - nie można niczego zarzucić, wszystko jest wysokiej klasy. Zero tandety, czy taniości.
Miałem pewne obawy co do auta, ale po kilku jazdach próbnych zdecydowałem się zaryzykować zakładając że najwyżej sprzedam szybko. Wiem już, że długo Themy nie sprzedam - to najlepsze auto jakie w życiu miałem, a sporo tego było.
Bardzo dobry. Elastyczny, mocny, bardzo przyjemny i dyskretny pomruk.
Mistrzostwo świata. Ludzie się zachwycają DSG u VW, a tymczasem automat w Themie to zupełnie inny świat. Zero szarpnięć, zero zawahań, w trybie normalnym zmienia biegi miękko i wręcz niedostrzegalnie, w trybie sport robi dokładnie to, czego się oczekuje - trzyma silnik na wysokich obrotach i zmienia błyskawicznie. DSG z CC przy tym to jakiś muzealny zabytek. Zresztą Thema ma tę samą skrzynię co Bentley Continental, BMW 7-er albo Rolls Royce Ghost - a to oznacza absolutną ekstraklasę technologiczną.
Idealny kompromis między dobrym prowadzeniem a wybieraniem nierówności. Nic nie dobija na dziurach, nie tłucze się, auto miękko leci przez wyboje, a jednocześnie znakomicie trzyma się drogi na zakrętach i jest bardzo stabilne przy maksymalnej prędkości.
Byłoby idealnie gdyby nie grube słupki i niewidoczne krańce samochodu. Ale tak jest we wszystkich współczesnych samochodach. Jest o niebo lepiej niż w Passacie CC, gdzie w zasadzie zamiast okien powinny być kamery dookoła.
Nic do zarzucenia. Wszystko obsługuje się sprawnie i wygodnie. Może tylko włączanie podgrzewania foteli robi się w dziwny sposób - trzeba poklikać po ekranie dotykowym.
Spodziewałem się zużycia 2-5 litrów wyższego. W trasie jadąc spokojnie 7-7.5 litra, w mieście 11-13 l. W warszawskich korkach wyszło mi raz 14.5 litra.
Świetny samochód za rozsądną cenę. Dobrze wyposażony, komfortowy i przede wszystkim ma to trudne do nazwania COŚ, co powoduje, że bardzo lubię jeździć tą Lancią.
Auto ma rok, za wcześnie na awarie.
Auto ma rok, za wcześnie na awarie.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 239KM 176kW [l/100km]

10,1