Ocena kierowcy - Lancia Thesis

zyx, 13 lat temu
Silnik 2.4 JTD 175KM 129kW
Rok produkcji 2003
Lancia Thesis 2.4 JTD 175KM 129kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : to auto kupuje się emocjami, mnie wszystko zaskoczyło pozytywnie, może poza upierdliwym błędem poduszki
Układ elektryczny : błąd poduszki w fotelu pasażera (kabelki naciągają się przy ustawianiu fotela)
Po Lybrze wybór Thesis był w miarę świadomy. Wiedziałem, że jeżeli czasami (naprawdę rzadko)coś się zaświeci, np. po wyjechaniu z myjni, to w 9 przypadkach na 10 zgaśnie przy następnym uruchomieniu silnika.
ten silnik nieźle brzmi i jak na niemal dwie tony auta pozwala całkiem żwawo przyspieszać
generalnie bez uwag, może trzyma trochę zbyt wysokie obroty
Świetny na równe drogi, których u nas jest nie wiele. Auto jest ciężkie, więc każda większa dziura zbyt szybko przejechana boli...
generalnie bez uwag, czujniki parkowania i lusterka zewnętrzne, które przy cofaniu/parkowaniu w \"kopertę\" same zmieniają kąt widzenia (lustra kierują się w dół) dzięki czemu widać linię krawężnika
wszystko na swoim miejscu
wszystko w najlepszym porządku, grzeje gdy tylko drgnie wskazówka termometru, szybko odparowuje szyby, w porównaniu z poprzednią Lancią (Lybra) jest świetnie
To chyba najmocniejszy punkt tego samochodu, ogromna ilość miejsca, które zostało pięknie zaaranżowane. Jeżeli coś wygląda na drewno to znaczy, że jest drewnem, jeżeli coś wyglądan na metal, również jest metalowe. Siedząc z tyłu można przyciskiem w podłokietniku odsunąć przedni fotel pasażera, co w sytuacji, gdy siedzi tam moja żona z córką w foteliku, nie jest bez znaczenia
bez zastrzeżeń, jest naprawdę ok
trasa do 120 km/h: 6,5-7,5 litrów; autostrada 140 km/h - ...: 8,5 litra; miasto: 11-12 litrów
ogromna utrata wartości sprawia, że siedmioletni, bardzo dobrze utrzymany thesis ma świetny stosunek ceny do tego co otrzymałem. Mam zamiar jeździć tym autem przynajmniej przez kolejne trzy lata i stracę na nim dużo mniej niż na alternatywnym, leasingowanym i nowym produkcie niemieckiej motoryzacji, na który skąd inąd pewnie przyjdzie czas,...jak będę stary.
nie jest dramatycznie, u mnie jedyny upierdliwy problem to pojawiający się od dużej dziury do dużej dziury błąd poduszki w fotelu pasażera. Generalnie albo bierzesz to auto takim jakim jest, z całą jego elektroniką, albo trzeba o nim zapomnieć...
Tymczasem nie doświadczyłem żadnej poważnej usterki, która by mnie zatrzymała, reszta to raczej zwykła eksploatacja 8-letniego samochodu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 175KM 129kW [l/100km]

9,5