Ocena kierowcy - Lancia Ypsilon II

adam, 18 lat temu
Silnik 1.2 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 1998
Lancia Ypsilon II 1.2 16V 86KM 63kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Kocham to auto. Nigdy go nie sprzedam, zawsze zostanie z nami. Super przyspieszenie okolo 10 s, jasna skora i klimatyzacja to w tamtych czasach synonim najwyzszej klasy. Tu jest wszystko, chociaz to takie male auto. Lubie sie wyrozniac a Lancia zapewnia mi to w 100%. Ma swoje wady, ale nie psuje sie, wystarczy sprawdzac dwa razy w miesiacu olej( potrafi spalic go okolo 0,5 litra na 1000km-ale tak jest prawie od nowosci i ponoc to normalne) i pilnowac terminow przegladow a autko naprawde nigdy nie zawiedzie. Moj egzemplarz byl 3 razy z rzedu w Chorwacji, nie jeden raz w gorach i nad polskim morzem zawsze moglem liczyc na to, ze dowiezie mnie bez zadnych niespodzianek na miejsce:)
jak na 1.2 rzadko przegrywam na swiatlach kreci sie do ponad 6500obr/min:)
haczy, problemy z jedynka, trojka i wstecznym
super przyczepnosc nawet przy bardzo duzych predkosciach, twarde zawieszenie, wiec na naszych dziurach niezbyt wygodnie, ale pewnie
małe lusterka wsteczne
brak uwag
brak uwag
z przodu miejsca bardzo duzo, z tylu tez nie jest najgorzej. W Nissanie Almera ojca z tylu jest mniej miejsca na nogi
slychac prace zawieszenia i przy wiekszych obrotach silnik
jezdze dosyc dynamicznie , czesto krece silnik na maxa a spalanie nie przekracza 7-7,5 litra. Przy spokojnej jezdzie jest w stanie spalic od 6 do 6,5 litra. Roznice miedzy trasa a miastem przynajmniej dla mnie nie sa zbyt widoczne. Super!!!
jako auto nowe byla dosyc droga, chociaz kupilismy ja w promocji, co znacznie uatrakcyjnilo jej cene. Teraz takie auto mozna kupic za okolo 10 tys. zl co jest cena moim zdaniem naprawde atrakcyjna. Co sie moze wydawac dziwne, wiekszosc egzemplarzy pochodzi z polski ma udokumentowany przebieg i jest w dobrym stanie. Polecam to auto wszytskim, ktorzy kieruja sie w wyborze auta glownie emocjami, uwaga latwo mozna sie zakochac
prawa elektryczna szyba potrafi odmowic posluszenstwa, pozatym wszystko okey
nigdy mnie ani mojej rodziny nie zawiodl a jest w niej juz od prawie 8 lat, czyli od nowosci:) wczesniej cieszyl sie nia moj ojciec:) oczywiscie przeszla juz sporo napraw zwiazanych z normalna eksploatacja
Lancia Ypsilon II