Ocena kierowcy - Land Rover Discovery I

Dimi, 15 lat temu
Silnik 2.5 TD 113KM 83kW
Rok produkcji 1997
Land Rover Discovery I 2.5 TD 113KM 83kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Polecam to auto każdemu. Oczywiście że się psuje. Bo jakie auto tego nie robi. Lubi jak się do niego zagląda, ale przynajmniej w moim przypadku auto się odwdzięcza w terenie. Kolejne auto? Również Dyskoteka
Świetne auto, widoczność jeszcze lepsza (poza tylną szyba) i dość ważny element, o którym już tutaj pisano bezpieczeństwo. Czuje się szacunek innych. Nikt nie wymusza. To dziwne ale od momentu kupna i patrzenia z góry na innych nieznane mi jest pojęcie wymuszenia, zajechania, trąbienia. Coś pięknego. W osobówkach notoryczne.
Silnik rewelacja. Chodzi jak rasowy dieselek. Na ulicy miło mruczy, a w terenie, nieco głośniej mruczy. Najstarsi górale mówią, że jest to wymarzone auto dla teściowej - przy 2,5 tyś obrotów już nie słychać co mówi.
Dobra, i daje sobie rade nieźle jak na prawie 2 tonowe auto.
Rewelacja. Tylko TIR-y widzą więcej. Jedyne "ale" to tylna szyba. Jeżeli jest zamocowane koło zapasowe, a za nami stoi coś osobowego typu TICO nie ma szans żeby go zobaczyć. Przy cofaniu dość uciążliwe
Przynajmniej w moim aucie ciepło robi się momentalnie.
Auto gabarytowo duże. W środku również sporo miejsca. Kilka razy było mi dane niestety jechać jako pasażer i ku mojemu pozytywnemu rozczarowaniu jest również na tylnej kanapie dość dużo miejsca. Nie ma potrzeby żeby zwijać nogi czy trenować inne formy jogi.* Nie dotyczy osób powyżej 2.3metra.
Tutaj można się spierać. Bardzo cichy to on nie jest. Ale czy Discovery musi mieć same plusy?:)
Spalanie bardzo dobre. Pali tyle ile powinien. Jak na terenowe auto jestem miło zaskoczony.
Poważną usterką jaką z mojej winy udało się zanotować to spalenie skrzyni biegów. Z mojej winy podkreślam. Reszta działa i ma się świetnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 113KM 83kW [l/100km]

11,6